Żużel. Czas zacząć ściganie!

20 Marzec 2024
Fot. Materiały klubowe Dla fanów czarnego sportu nie ma lepszych oznak wiosny niż wyjazd na tor żużlowców! Ci już kręcą kółka, na razie treningowe i w sparingach, ale to już znak, że poważne ściganie coraz bliżej. Zwiastuje je także prezentacja klubu. - Ta w piątek, 22 marca, w hali CRS, która z pewnością wypełni się do ostatniego miejsca! - zapowiada Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy ZKŻ SSA.

Przy W69 znów można usłyszeć warkot żużlowych motocykli, nasi zawodnicy trenują na własnym torze. Jonas Knudsen ścigał się już w Anglii, a Jarosław Hampel niedługo wystartuje w Kryterium Asów.

Wcześniej nasi żużlowcy jeździli już w Krsko, Gorican, Rawicz i Rzeszów, ale teraz przyszła pora na W69.

- Warunki na torze po zimie, po remontach są całkiem niezłe. Zawodnicy rozjeżdżają się, łapią luz na motocyklu, w drużynie jest dużo spokoju. To są zawodowcy, mają profesjonalne podejście, a weryfikacja przyjdzie, jak zaczniemy się ścigać w pierwszych meczach ligowych - mówi Piotr Protasiewicz. - Jestem bardzo zadowolony, że w końcu mogę pojeździć. Wchodzimy w kolejny etap przygotowań, bo już się ścigam trochę spod taśmy z Michałem Curzytkiem  - mówi Krzysztof Sadurski.

Treningi to tylko jeden z elementów przedsezonowych przygotowań. Kolejny etap to sparingi. W najbliższą sobotę o 15.00 nasza drużyna zmierzy się z KS Apator Toruń. Tegoroczni karnetowicze wejdą na te zawody bezpłatnie na podstawie swoich karnetów, natomiast pozostali fani Falubazu mogą zakupić bilety w cenie 20 zł na www.biletynafalubaz.pl, w sklepie kibica przy ul. Wrocławskiej 69 (godziny otwarcia: 10.00-18.00 poniedziałek-piątek, 10.00-14.00 sobota) oraz w dniu zawodów w kasach przy stadionie od 14.30. Dzieci do 13. roku życia - wstęp wolny. Sparing można obejrzeć z sektorów K1-K10, A1, A2, VIP Start.

Na ligę trzeba jeszcze nieco poczekać, ale 24 marca w Bydgoszczy odbędzie się XXXV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Organizatorzy co roku dbają o ciekawą obsadę i zapraszają do udziału zawodników ze światowej czołówki. Zieloną Górę reprezentuje Jarosław Hampel, który w ubiegłorocznej edycji zajął dziewiąte miejsce z dorobkiem siedmiu punktów.

Jarek Hampel nie będzie jednak pierwszym naszym żużlowcem, który ma już za sobą starty w oficjalnych zawodach. To miano należy do Jonasa Knudsena. Duńczyk ścigał się w Testimonialu Charlesa Wrighta na torze w Middlesbrough. Zdobył cztery punkty i zajął 14. pozycję. W tym roku będzie reprezentował barwy Falubazu w U24 Ekstralidze. Zawody wygrał Fredrik Lindgren. Na drugim miejscu uplasował się Erik Riss, a trzeci był Ben Cook. Na torze w Middlesbrough zaprezentowali się m.in Daniel Bewley, Brady Kurtz i Jaimon Lidsey.

(gd)