ZGrana Rodzina świętuje, jest wiele rabatów!

12 Marzec 2024
Od powstania programu ZGrana Rodzina minęło już 10 lat! Do tej pory przyłączyły się do niego ponad 52 tysiące zielonogórzan. Wspólnie uczcimy urodziny w tę sobotę w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Na dzieci czeka moc atrakcji, na starszych zniżki.

- Z okazji jubileuszu zapraszamy wszystkich zielonogórzan na Festiwal Rabatów z Partnerami ZGranej Rodziny - namawia Małgorzata Szachowicz, ambasadorka programu ZGrana Rodzina. - Odbędzie się w sobotę, 16 marca, w godzinach 12.00-16.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Wstęp jest bezpłatny.

Na jubileuszowych targach wystawi się 28 partnerów programu. Przygotowali mnóstwo warsztatów, zabaw, animacji, konkursów dla dzieci i całych rodzin. Na zielonogórzan czekają również atrakcyjne rabaty i zniżki na produkty oraz usługi.-  Z benefitów, jakie proponuje program, zielonogórzanie korzystają już od dekady. Karta ZGranej Rodziny jest jedną z popularniejszych w Polsce - podsumowuje prezydent Janusz Kubicki.

Od juniora do seniora

Co istotne, żadna rodzina nie jest wykluczona. Inne miasta nierzadko proponują rabaty i udogodnienia tylko wielodzietnym rodzinom. - Karta ZGranej Rodziny przysługuje samotnym mamom i samotnym ojcom oraz rodzicom, którzy mają jedno dziecko - podkreśla M. Szachowicz. Co więcej, z grupy zielonogórzan zostali wyłonieni seniorzy, dla których powstał program ZGrani Zielonogórzanie 50+. Specjalne karty gwarantujące zniżki trafiły już do ponad 36 tysięcy z nich.

Wśród stanowisk na hali CRS pojawi się oczywiście gospodarz. ZGrana Rodzina zaplanowała warsztaty z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, odbędzie się specjalna edycja koła fortuny. Do zdobycia będą nagrody w postaci nowych gadżetów ZGranej Rodziny. Nie zabraknie malowania twarzy oraz urodzinowych tatuaży. Pojawi się także strefa relaksu z leżakami i strefa zabaw dla dzieci. Na stoisku ZGranej Rodziny będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Orłoś w nowej odsłonie

Sobotnią imprezę poprowadzi Roman Awiński, a gościem specjalnym będzie Maciej Orłoś. - Znany dziennikarz, ma na koncie kilka książek o dzieciach i dla dzieci, pełnych jego przemyśleń o współczesnej rodzinie. Będzie zatem okazja, by poznać go bliżej - zdradza Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

Pojawi się również magik znany z programu „Mam Talent” - Maciej Kulhawik. Charyzmatyczny artysta zabierze gości festiwalu do krainy sztuczek.

ZGrana Rodzina w liczbach:

52.103 - tyle kart trafiło do zielonogórzan od początku programu

167 - tylu aktywnych partnerów wspierało program w ubiegłym roku

827 - tyle paczek powitalnych trafiło przez cały zeszły rok do najmłodszych

 

Wybrane atrakcje na Festiwalu Rabatów

Sprawdźcie co przygotowali niektórzy partnerzy programu:

* MOPS - malowanie twarzy, warsztaty manualne - wyrób bransoletek,

* SCHRONISKO ZIELONA GÓRA - pierwsza pomoc dla psów z psim fantomem, warsztaty - wyrób wędek dla kotów, malowanie twarzy, prezentacja psów do adopcji,

* ŻŁOBEK BOSE STÓPKI - ścieżka sensoryczna, tor przeszkód-zabawy ruchowe, stoliki sensoryczne,

* TURBO KIDS - makieta LEGO MASTERS, budowanie wspólnej konstrukcji z klocków LEGO,

* 8 K - strefa sportu, małe trampoliny dla dzieci, zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone przez trenera,

* KAMPOL - zajęcia manualne - króliczki wielkanocne wykonane ze ścinek materiałowych,

* KWIACIARNIA KWIATY NA ŁAWĘ - warsztaty wiosenno-wielkanocne, wykonywanie wianków, malowanie jajek, tworzenie Marzanny,

* AKADEMIA PIŁKARSKA FALUBAZ - strefa sportu, konkurencje sprawnościowe dla dzieci, tor przeszkód, zabawa z matą edukacyjną,

* DZIECIĘCE LABORATORIUM - eksperymenty,

* KOSMETOLOGIA I TRYCHOLOGIA ZUZANNA WOJCIESZKO - porady dla nastolatków - pielęgnacja skóry twarzy, prezentacja peelingów, ocena stanu skóry głowy,

* DIAGNOSTYKA - pomiar cukru, pomiar ciśnienia, promocja zdrowia, quizy i konkursy,

* NOWOCZESNE RODZICIELSTWO - warsztaty chustonoszenia, porady dotyczące nowoczesnego rodzicielstwa,

* SKOKOPARK - gigantyczna trampolina 15 m,

* PRZYTOK TENIS - kort tenisowy, wprowadzenie do nauki gry w tenisa,

* RESTAURACJA DWORU KOLESIN - warsztaty kulinarne z szefem kuchni - gofry na słodko i na słono

(ah)