WOŚP. Taki medal dla sztabu!

23 Wrzesień 2022
Duma nas rozpiera. Zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostał medal 30-lecia WOŚP i certyfikat.

Jest piękny. A duma z jego otrzymania wielka! - Ten medal dedykuję naszym zielonogórskim wolontariuszom - mówi Filip Gryko, szef sztabu WOŚP w Zielonej Górze. - Dziękuję także całemu sztabowi, miastu, sponsorom i służbom, które wspomagają nas w organizacji finałów WOŚP już tyle lat.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z okazji 30-lecia swojego istnienia postanowiła wyróżnić medalami zaangażowane sztaby, które grają z WOŚP od ładnych paru lat. Takie wyróżnienie trafiło również do Zielonej Góry.

Medal swoje waży, dobrze leży w dłoni. Wygrawerowano na nim z jednej strony charakterystyczne WOŚP-owe serce, z drugiej - sylwetki muzyków „uzbrojonych” w instrumenty. Są też napisy: „XXX Finał”, „Gramy już od 30 lat” i daty 1993-2022. Nie mogło zabraknąć doskonale znanego wszystkim zawołania Jurka Owsiaka „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej’!

Przypomnijmy, że podczas tegorocznego finału zielonogórzanie wrzucili do puszek, wpłacili do eSkarbonek i wylicytowali aukcje łącznie za 450 337, 88 zł. Zielonogórski sztab informuje, że już rozpoczął przygotowania do finału WOŚP w 2023 roku.

(łc)