WOŚP. Gramy do końca świata!

27 Styczeń 2023
…i jeden dzień dłużej! Puszki złożone, wolontariusze w blokach startowych. Przed nami najgorętszy dzień w roku - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! WOŚP zagra w niedzielę, 29 stycznia.

Na hojność zielonogórzan jest przygotowanych 325 wolontariuszy. Poznamy ich po białych WOŚP-owych koszulkach, czapkach peruwiankach z charakterystycznymi frędzlami przy nausznikach i identyfikatorach. No i, rzecz jasna, po kolorowych puszkach z serduszkami. Chociaż to nie jedyny sposób, by zasilić konto Orkiestry. - Nasz sztab ma swoją eSkarbonkę, którą można zasilić za pomocą tradycyjnego przelewu lub blikiem - mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu.

Za sprawą pandemii na stałe do repertuaru Orkiestry weszły transmisje online. Wzorem poprzednich lat stoi za nimi Radio Index. Będzie je można śledzić na Facebooku (na profilach: WOŚP Zielona Góra 2023, Radio Index, Urząd Miasta Zielona Góra) i na stronie internetowej Radia Index. - Pokażemy co dzieje się w sztabie i w plenerze. Z kamerami pojawimy się na najważniejszych i najciekawszych przedsięwzięciach Orkiestry. Porozmawiamy z zielonogórzanami i gośćmi, sztabowcami oraz artystami - zapowiada Kaja Rostkowska z Radia Index.

Siedziba sztabu będzie w ratuszu. - Sala sesyjna stanie się studiem telewizyjnym. Piętro zajmie ekipa zajmująca się liczeniem pieniędzy - informuje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. Jeszcze w sobotę, dzień przed finałem, w samo południe, wolontariusze przejdą obowiązkowe szkolenie z policją i sztabowcami. W niedzielę na ulicach Zielonej Góry będzie można ich spotkać od rana do 20.00. W tym roku zbieramy na walkę z sepsą.

Wokół ratusza stanie WOŚP-owe miasteczko. O 16.00 ruszy tu scena, a umilać zabawę będą lokalni muzycy: The Buffons, Buras&The Dogz, Concussion. Gwiazdami wieczoru będą Lipali oraz Feel.

Koncerty będą przeplatane licytacjami. Konferansjerką zajmą się Grzegorz Hryniewicz i Marcin Wiśniewski, zielonogórzanom znany jako Bachus. - Gram z Jurkiem Owsiakiem i tradycyjnie przygotowałem fanty na licytację - uśmiecha się prezydent Janusz Kubicki. W tym roku przekaże na WOŚP dwa VIP-owskie vouchery. Pierwszy pozwoli przez rok, bez żadnych ograniczeń korzystać z basenów w Centrum Rekreacyjno-Sportowym, dzięki drugiemu wybierzesz się na walentynkowy koncert w CRS i spotkasz się m.in. z Kamilem Bednarkiem. Będzie też romantyczna kolacja we dwoje w Palmiarni.

(ah)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki