Walczymy o rowerowe laury

11 Kwiecień 2024
Za oknem piękna wiosna, a to oznacza jedno - rozpoczął się dwumiesięczny trening do Rowerowej Stolicy Polski. Zielona Góra bierze udział w zabawie po raz trzeci.

Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik według klasyfikacji ogólnej - to suma wszystkich kilometrów uczestników rywalizacji lokalnej dzielona przez liczbę mieszkańców miasta. Uwaga, jest jedna zmiana w zasadach, nie można jednocześnie kręcić kilometrów dla miasta i gminy! Wybór jest prosty - tylko Zielona Góra!

- Zachęcamy zielonogórzan i sympatyków miasta do aktywnego włączenia się do zabawy poprzez kręcenie kilometrów dla Zielonej Góry - mówią Anna Szatkowska i Piotr Dubicki, lokalni koordynatorzy „Rowerowej Stolicy Polski”.

Jak wziąć udział w zabawie? Znajdźcie i pobierzcie bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu internetowego. Z menu wybierzcie „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 dla Miast. Kliknijcie „DOŁĄCZ”. Kliknijcie też PLAY przy aktywności, a przy jej zakończeniu nie zapomnijcie zamknąć treningu przez dłuższe naciśnięcie STOP. Każdy może utworzyć własną grupę rowerową. O punkty dla miasta tradycyjnie postarają się firmy, instytucje i rowerowi pasjonaci.

Oficjalny trening potrwa do 21 maja - te przejechane kilometry nie wliczają się do czerwcowej rywalizacji. O puchar będziemy walczyć od 1 do 30 czerwca. Bieżące informacje na stronie: https://www.facebook.com/RSPZielonaGora

(rk)