Ula Dudziak zostaje z nami na zawsze!

16 Wrzesień 2022
Podczas sobotniej, oficjalnej prezentacji muralu, nie zabrakło salw śmiechu. Tak już w towarzystwie Urszuli Dudziak jest, że nie sposób pozostać z marsową miną i w kiepskim humorze. Nie da się.

Światowej sławy wokalistka z zielonogórskimi korzeniami po raz pierwszy, przy świadkach, zobaczyła swój poczwórny portret autorstwa Jakuba Bitki. Kiedy Bachus poprosił grafficiarza o komentarz na temat dzieła, przechwyciła mikrofon i wyręczyła Bitkę w odpowiedzi. - To było proste - mówiła za artystę, wzbudzając salwy śmiechu. - Bohaterką jest taka piękna kobieta, inteligentna, znana atrakcyjna, seksowna. Niesamowita. Właściwie ręka sama mi chodziła. Malowałem od serca, migiem, z wielką radością. I jestem wybitny, podobnie jak Ula Dudziak.

Mural zdobi budynek między siedzibą biblioteki Norwida a Streamsoftem, dzięki czemu jest doskonale widoczny, gdy przejeżdżamy al. Wojska Polskiego. - Tylko nie wieszajcie tutaj reklam! - zastrzegła Urszula Dudziak.

- To jest żywa reklama miasta. Żywa reklama legendy. Pani Ulu, spokojnie, nic tu nie zawiśnie! - zapewniał Bachus. Niewątpliwie Urszula Dudziak to gwiazda wielkiego formatu i osoba niezwykła. - Kocham Zieloną Górę, to miasto wyjątkowych ludzi - podkreślał prezydent Janusz Kubicki. - Pani zdecydowanie jest taką osobą.

Gwiazda sobotniego wieczoru podczas prezentacji muralu sypała anegdotami jak z rękawa. Można było się między innymi dowiedzieć, że na jednym z portretów trzyma nie książkę, a… czekoladę. Produkt był wtedy reglamentowany, a młoda Ula buchnęła tabliczkę siostrze, co zostało uwiecznione na zdjęciu, z którego korzystał grafficiarz. Wyjaśniła również sprawę krótkiej fryzury i zanuciła fragment kultowej „Papaya Song”.

(ah)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki