Tak wygląda Winobranie w liczbach

16 Wrzesień 2022
Uwierzycie? - Jego Fermentacja Bachus wykonał sobie i gościom ponad sto tysięcy selfie! - o rekordach Winobrania mówi prezydent Janusz Kubicki.

Jak co roku, po odzyskaniu klucza do bram miasta, prezydent przedstawia sprawozdanie z Dni Zielonej Góry. Naszpikowane liczbami i faktami. Nic dziwnego. - Na bank to była największa impreza, jaka odbyła się w województwie lubuskim - przyznaje Janusz Kubicki. - Jakie było Winobranie? Myślę, że każdy może pokusić się o własną ocenę.

Żeby ułatwić wystawienie cenzurki, prezydent podaje kilka informacji statystycznych. Oto niektóre z nich. Uwierzycie, że winiarze sprzedali ponad 55 tysięcy butelek wina? Robi wrażenie! Na trzech scenach zaprezentowało się łącznie 58 wykonawców i zespołów, w sumie wystąpiło (wraz z prowadzącymi) 1130 osób. Na jarmarku było 210 stoisk handlowych i 34 ogródki gastronomiczne, w Miasteczku Winiarskim zaprezentowało się 38 winnic. Zorganizowano 46 wyjazdów WinoBusów na winnice, działały cztery piwnice winiarskie. Na zakończenie al. Konstytucji 3 Maja przeszedł korowód, w którym wystąpiły blisko 4 tysiące uczestników.

Dni Miasta to nie tylko zabawa, ale i mrówcza praca wielu osób, stąd garść bardziej „przyziemnych” statystyk: wystawiono 60 przenośnych toalet i 20 umywalek, a Zakład Gospodarki Komunalnej wywiózł 128 ton odpadów!

- I niech ktoś teraz powie, że Bachus się nie napracował, gdy to wszystko przygotowywał. Uwierzcie, że Jego Fermentacja Bachus wykonał sobie i gościom ponad 100 tysięcy selfie. Co też stanowi rekord Winobrania - komentuje z uśmiechem J. Kubicki. I dodaje już zupełnie poważnie: - Bardzo, ale to bardzo dziękuję setkom osób, które pracowały przy imprezie!

(dsp)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki