Szykujmy się na WOŚP. Będzie się działo!

20 Styczeń 2023
Powiedzonko Jurka Owsiaka weszło w krew sztabowcom. Nie pozostają gołosłowni. 29 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze chwycą za puszki, a my posłuchamy muzyki, weźmiemy udział w licytacjach, pomorsujemy, potańczymy…

WOŚP przygotowała już pakiety dla wolontariuszy. Czeka ich również szkolenie przez sztab i policję. W tym roku po Zielonej Górze będzie „kursować” aż 325 osób z puszkami! - Zapraszamy po odbiór pakietów oraz na szkolenie. Spotkanie organizujemy dzień przed finałem, w sobotę, 28 stycznia w samo południe w Centrum Biznesu - zapowiada Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu.

Każdy wolontariusz jest wyposażony w tekturową kolorową puszkę, identyfikator ze zdjęciem oraz czerwone serduszka. W pakiecie znajdzie się koszulka, czapka, komin i torba oraz vouchery na poczęstunek w dniu finału. - Nie wszystkie sztaby przygotowują dodatkowe gadżety, to nasz znak szczególny - mówi Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. - Chcemy w ten sposób podziękować osobom, które pomagają nam w zbieraniu funduszy na Fundację WOŚP.

Obejrzyj sztabowców w akcji

- Gdyby ktoś chciał zmienić termin odbioru pakietu lub swojego numeru, miał pytania lub wątpliwości, proszę się ze mną skontaktować pod numerem 603 30 74 50. Ustalimy wszystko indywidualnie - precyzuje sztabowiec Krzysztof Niemiec. Transmisję ze spotkania z wolontariuszami można będzie można śledzić na facebookowym profilu Sztabu WOŚP Zielona Góra 2022.

Informację przypominającą o odbiorze pakietów oraz szkoleniu wolontariusze otrzymają SMS-em.

Mobilne centrum rozrywki

Na ulicach Zielonej Góry znów pojawi się Scena Otwartych Serc, czyli kolorowy i oświetlony TIR Orkiestry. Na nim licytacje fantów. Za konsoletą zasiądzie DJ Bamse.

TIR wyruszy w trasę o 9.00 z parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej. Później co około godzinę będzie zmieniał lokalizację. - Na każdym przystanku będziemy porywać mieszkańców do tańca. Zaprosiliśmy instruktorów, którzy wszystko pokażą. Będzie zumba, belgijka, taniec nowoczesny - wylicza Emilia Konrad z zielonogórskiego sztabu. - W Zatoniu wokół fontanny zatańczymy poloneza!

Na sportowo i z kulturą

Na scenie pod ratuszem zagrają muzycy z regionu, gwiazdami wieczoru będą Lipali i Feel. 31. Finał WOŚP to również masa imprez towarzyszących. Na Dzikiej Ochli pomorsujemy i ogrzejemy się przy ognisku, w CRS poćwiczymy na rowerach, w siedzibie stowarzyszenia AD Astra przy ul. Fabrycznej pogramy w planszówki. Zabawa czeka nas również na terenie WOSiR Drzonków i RCAK przy ul. Sienkiewicza. Nie zabraknie konkursów i zabaw dla najmłodszych. O 20.00 z Placu Słowiańskiego poleci światełko do nieba.

(ah)