Szykujmy się na WOŚP. Będzie się działo!

20 Styczeń 2023
Powiedzonko Jurka Owsiaka weszło w krew sztabowcom. Nie pozostają gołosłowni. 29 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze chwycą za puszki, a my posłuchamy muzyki, weźmiemy udział w licytacjach, pomorsujemy, potańczymy…

WOŚP przygotowała już pakiety dla wolontariuszy. Czeka ich również szkolenie przez sztab i policję. W tym roku po Zielonej Górze będzie „kursować” aż 325 osób z puszkami! - Zapraszamy po odbiór pakietów oraz na szkolenie. Spotkanie organizujemy dzień przed finałem, w sobotę, 28 stycznia w samo południe w Centrum Biznesu - zapowiada Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu.

Każdy wolontariusz jest wyposażony w tekturową kolorową puszkę, identyfikator ze zdjęciem oraz czerwone serduszka. W pakiecie znajdzie się koszulka, czapka, komin i torba oraz vouchery na poczęstunek w dniu finału. - Nie wszystkie sztaby przygotowują dodatkowe gadżety, to nasz znak szczególny - mówi Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. - Chcemy w ten sposób podziękować osobom, które pomagają nam w zbieraniu funduszy na Fundację WOŚP.

Obejrzyj sztabowców w akcji

- Gdyby ktoś chciał zmienić termin odbioru pakietu lub swojego numeru, miał pytania lub wątpliwości, proszę się ze mną skontaktować pod numerem 603 30 74 50. Ustalimy wszystko indywidualnie - precyzuje sztabowiec Krzysztof Niemiec. Transmisję ze spotkania z wolontariuszami można będzie można śledzić na facebookowym profilu Sztabu WOŚP Zielona Góra 2022.

Informację przypominającą o odbiorze pakietów oraz szkoleniu wolontariusze otrzymają SMS-em.

Mobilne centrum rozrywki

Na ulicach Zielonej Góry znów pojawi się Scena Otwartych Serc, czyli kolorowy i oświetlony TIR Orkiestry. Na nim licytacje fantów. Za konsoletą zasiądzie DJ Bamse.

TIR wyruszy w trasę o 9.00 z parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej. Później co około godzinę będzie zmieniał lokalizację. - Na każdym przystanku będziemy porywać mieszkańców do tańca. Zaprosiliśmy instruktorów, którzy wszystko pokażą. Będzie zumba, belgijka, taniec nowoczesny - wylicza Emilia Konrad z zielonogórskiego sztabu. - W Zatoniu wokół fontanny zatańczymy poloneza!

Na sportowo i z kulturą

Na scenie pod ratuszem zagrają muzycy z regionu, gwiazdami wieczoru będą Lipali i Feel. 31. Finał WOŚP to również masa imprez towarzyszących. Na Dzikiej Ochli pomorsujemy i ogrzejemy się przy ognisku, w CRS poćwiczymy na rowerach, w siedzibie stowarzyszenia AD Astra przy ul. Fabrycznej pogramy w planszówki. Zabawa czeka nas również na terenie WOSiR Drzonków i RCAK przy ul. Sienkiewicza. Nie zabraknie konkursów i zabaw dla najmłodszych. O 20.00 z Placu Słowiańskiego poleci światełko do nieba.

(ah)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki