Setne urodziny pani Zofii!

25 Listopad 2022
Jubilatkę Zofię Maćkowiak energia wręcz roznosiła. Podczas uroczystości w Domu Opieki Społecznej przy al. Słowackiego był pyszny tort i świętowanie w towarzystwie bliskich.

Pani Zofia przybyła na uroczystość wystrojona. Humor wyraźnie jej dopisywał. Sprawiała wrażenie zaskoczonej. - Ile mam lat? Sto? - pytała gości, wśród których byli przyjaciele z DPS, Małgorzata Janecka-Kwiatkowska, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego i Wioleta Haręźlak, dyrektorka Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

- Życzę zdrowia, dwustu lat życia. Jesteśmy szczęśliwi, że w tym pięknym domu na Słowackiego można żyć w zdrowiu długo i szczęśliwie - mówiła W. Haręźlak.

Krzysztof Maćkowiak, syn pani Zofii, zdradził nam receptę mamy na długowieczność. - Jest zaprzeczeniem jakichkolwiek diet. Nigdy nie przejmowała się tym, co je - opowiadał. - Nigdy też nie narzekała na choroby. Zawsze była aktywną osobą, lubiła pracę na działce. Pochodzi z wioski koło Leszna, miała dużą siedmioosobową rodzinę, a jej rodzice prowadzili gospodarstwo rolne. I pewnie tam się zahartowała. Cały czas pracowała i pomagała ludziom, była pielęgniarką, dlatego ma w sobie niesamowite pokłady ciepła i empatii.

A jaką była mamą? - Bardzo się starała, żeby niczego nam nie zabrakło. Tata był kolejarzem, dyspozytorem, a potem kierownikiem i przenieśli go do Zielonej Góry. Rodzice poznali się jednak koło Leszna i tata mamę sprowadził do województwa lubuskiego. Nigdy bym się nie spodziewał, że tak długo będę miał mamę, to jest chyba marzenie każdego dziecka - podkreślał szczęśliwy K. Maćkowiak.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki