Rozświetlamy nasze miasto!

1 Grudzień 2023
W świątecznym oświetleniu miasta wielkie zmiany! Nowa oprawa fontanny na pl. Bohaterów, ozdoby i girlandy na deptaku. Do Parku Książęcego w Zatoniu zajechała złota kareta. „Baśniowe Zatonie” wypełniają ludzie, ptaki i kwiaty. To iluminacje, jakich Zielona Góra nie widziała.

SOBOTA, 2 GRUDNIA, GODZ. 18.00 - ZATONIE

Podobno jest złoty przycisk. Jedno uderzenie i światła zapalają się w całym parku. Wow! Słychać pomruk widzów…

- Wow będzie! Choć może przycisk nie jest złoty i nie włączymy wszystkich świateł na raz - śmieje się prezydent Janusz Kubicki. - Będziemy za to wędrować po parku i razem z zielonogórzanami uruchamiać kolejne iluminacje. Myślę, że spodobają się mieszkańcom, a dzieci będą zachwycone. - Ustawiamy ostatnie ozdoby. Sam jestem ciekaw, jak będzie wyglądał park pełen ludzi i świecących figur - mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej. To ZGK odpowiada w mieście za iluminacje.

W Parku Książęcym w Zatoniu stanie kilkadziesiąt figur. Księżna Dorota de Talleyrand ubrana w szykowną balową suknię, ze złotym wachlarzem, wita gości przy wejściu do parku od strony informacji turystycznej. To tutaj rozpocznie się sobotnie odpalanie światełek, stąd prowadzą do ruin pałacu trzy aleje. Tędy pójdą zielonogórzanie, zapalając lampki w kolejnych obiektach.

Ciekawe, co ich zachwyci najbardziej? Złota karoca, wspaniały paw nad stawem czy zimowe fontanny? A kto zmarznie, będzie mógł w pałacu napić się gorącej czekolady i skosztować piernika. Na dzieci czeka labirynt i zaraz po imprezie spacer z bajkową opowieścią.

 

NIEDZIELA, 3 GRUDNIA, GODZ. 16.00 - PL. BOHATERÓW

Komu za mało będzie odpalania iluminacji w Zatoniu lub tam nie dotrze, może jeszcze w niedzielę „odpalić” choinkę przy ratuszu. - Wiem, że Święty Mikołaj nie może się doczekać spotkania z najmłodszymi - mówi prezydent Kubicki. - Zapraszam w niedzielę o godz. 16.00 na plac Bohaterów.

Tam zielonogórzan powita para reniferów oraz nowa, złota fontanna. To mikołajkowa tradycja. Zebrani wyruszą w kierunku ratusza po drodze zapalając kolejne iluminacje. Na koniec „odpalą” żywą choinkę na rynku. A komu będzie za mało, pójdzie udekorowaną ul. Sobieskiego na plac Słowiański do kolejnej choinki.

 

SOBOTA, 9 GRUDNIA, GODZ. 16.00-18.00 - ZATONIE

„Baśniowe Zatonie” świecić będzie również dla seniorów. W kolejną sobotę będą mogli podziwiać parkowe iluminacje. W tym czasie czekać będą na nich gorące napoje, a chętnych dowiozą za darmo autobusy MZK. Na imprezę można się zapisywać do 6 grudnia w Ambasadzie Seniora, al. Niepodległości 10. Kontakt: tel. 68 419 89 25, e-mail: radaseniorow@um.zielona-gora.pl

(tc)