Dzień Dziecka. Na dwóch kółkach na piknik do Przylepu!

2 Czerwiec 2023
Robert Górski ma rower z przyczepką i nie zawaha się go użyć. 3 czerwca zabiera swoje trojaczki i organizuje Wiosenną Masę Krytyczną. Razem z nimi wyruszymy na dwóch kółkach na „Magiczny Piknik” w Przylepie.

Widzimy się na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Dzień Dziecka, czyli „Magiczny Piknik” w Przylepie rusza w sobotę, 3 czerwca, o 12.00, potrwa do 17.00. Na miejsce dojedziemy bezpłatną komunikacją miejską lub na rowerach. - Autobusy będą kursować z dworca głównego, z parkingu CRS lub z Osiedla Czarkowo - zaznacza Robert Karwacki, dyrektor MZK. - Kursy w tę i z powrotem będą co 15-30 minut. Rowerem możemy wybrać się indywidualnie lub dołączyć do Wiosennej Masy Krytycznej zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Rowerem do Przodu”. Start w samo południe z Placu Bohaterów. - Cykliści mogą zostawić swój jednoślad na specjalnie przygotowanym parkingu rowerowym na terenie aeroklubu - zaznacza Robert Górski, szef stowarzyszenia. - Każdy, kto weźmie udział w masie krytycznej może liczyć na okolicznościowy medal z jubileuszowym logo.

Przyjazdu autem nie bierzcie pod uwagę, ponieważ teren aeroklubu będzie wyłączony z ruchu samochodowego od 10.00 do 17.00.

Upoluj autografy

Na miejscu znajdą się aż cztery strefy, których gospodarze będą łączyć pokolenia: zabawy, rowerowa, konsultacyjna i gastronomiczna.

W strefie zabawy, czyli na „Magicznym Pikniku” czekać będzie Zielonogórski Ośrodek Kultury, Centrum Przyrodnicze, Planetarium Wenus oraz ZGrana Rodzina z partnerami. - Animatorzy będą wciągać do zabawy i warsztatów. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, a niezapomniane chwile będziecie mogli uwiecznić w fotobudce 360 - zdradza Agata Miedzińska, dyrektorka ZOK. - Przebierzmy się wszyscy w stroje nawiązujące do magii i czarów.

Pobawimy się również z Falubaziakami: obejrzymy profesjonalne motory, spotkamy kultową MotoMysz i żużlowców Enei Falubazu Zielona Góra (m.in. Rohana Tungate’a, Rasmusa Jensena, Przemysława Pawlickiego, Krzysztofa Buczkowskiego) oraz legendę zielonogórskiego żużla - Andrzeja Huszczę. Możecie zdobyć autografy zawodników na specjalnym plakacie - zdjęciu drużyny, które publikujemy na stronie 15 „Łącznika”.

Rowery i głosowanie

W Przylepie będzie czekać stoisko, przy którym dowiemy się jak kręcić kilometry dla Zielonej Góry w ramach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. - Podpowiemy jak dołączyć do akcji i pobrać aplikację, na najmłodszych czeka quiz - zachęca Piotr Dubicki, lokalny koordynator akcji.

3 czerwca podejmiemy ważne decyzje. Na terenie aeroklubu weźmiemy udział w konsultacjach społecznych. Pod szyldem akcji „Dzieciaki Wybieraki” zagospodarujemy teren rekreacyjno - sportowy na Czarkowie. - Liczymy przede wszystkim na podpowiedzi dzieci i młodzieży, czyli przyszłych użytkowników tego terenu - podkreśla prezydent Janusz Kubicki.

W Przylepie zobaczymy trzy koncepcje, sugerujące jak może wyglądać teren na Czarkowie. - Przygotowaliśmy wizualizacje, które pomogą w podjęciu decyzji - zapowiada radny Filip Gryko, pomysłodawca konsultacji.

Będziemy głosować przy pomocy naklejek. Wybierzemy trzy z kilkunastu przedstawionych elementów wyposażenia, m.in.: boisko piłkarskie, boisko do koszykówki, pumptruck, miasteczko rowerowe, małpi gaj, park trampolin.

W strefie gastronomicznej znajdziemy przekąski - na ciepło i na zimno. Gospodarze przygotowali ławostoły z miejscem na 400 osób, ale warto wziąć ze sobą piknikowy koc i rozłożyć się na trawie. W strefie będzie czekać smaczna niespodzianka. Żeby na nią zasłużyć, trzeba zebrać trzy pieczątki wywiązując się z zadań w strefie zabawy, odwiedzając stanowisko Rowerowej Stolicy Polski lub biorąc udział w konsultacjach społecznych.

(ah)