Przemek Pawlicki: W Falubazie się odrodziłem

27 Marzec 2024
Słowa kapitana jednoznacznie wskazują, jak ważna w drużynie jest dobra atmosfera, zaufanie i współpraca. To zasady, które będziemy kontynuować w sezonie 2024, walcząc o jak najlepsze wyniki w PGE Ekstralidze.

Sezon jeszcze nie ruszył, a w klubie sporo się dzieje. Drużyna ma nowego sponsora tytularnego. W PGE Ekstralidze w sezonie 2024 będzie startować pod nazwą: NovyHotel Falubaz Zielona Góra.

W ramach współpracy sponsoringowej NovyHotel zyskał prawa posługiwania się tytułem sponsora tytularnego drużyny. Marka będzie obecna, m.in. na nośnikach reklamowych podczas domowych i wyjazdowych meczów w PGE Ekstralidze, na strojach teamowych. - Jesteśmy długoterminowym partnerem, a bardzo ważnym elementem misji naszej firmy jest wspieranie rozwoju zielonogórskiego żużla. Wierzymy, że nasi żużlowcy odniosą w tegorocznych rozgrywkach sukces na miarę swoich ambicji i potencjału - zaznacza właściciel marki NovyHotel i prezes firmy Stelmet SA Stanisław Bieńkowski.

Obiekt należy do zarządzanej przez prezesa Bieńkowskiego firmy Stelmet SA, która od dawna wspiera zielonogórski sport i jest jednym z akcjonariuszy ZKŻ SSA. - Cieszymy się, że możemy reprezentować tę nową markę w najlepszej żużlowej lidze świata. Pozyskanie sponsora tytularnego to konsekwencja wieloletniego budowania marki Falubazu. W klubie od lat pracujemy nad tym, by zapewnić partnerom, sponsorom rozpoznawalność i pokazać, jak istotna jest kooperacja sportu i biznesu - dodaje prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

NovyHotel przy ul. Gorzowskiej 16 to zupełnie nowy obiekt na hotelowej mapie miasta, ale żużlowcy już zdążyli go doskonale poznać. - Jest świetny, bardzo nowoczesny, zapewniający gościom olbrzymi komfort i wygodę. Zdecydowanie polecam to miejsce! - zaznacza kapitan drużyny P. Pawlicki.

Nowością jest także kevlar, który zaprezentowano podczas piątkowej gali KSF24. Prowadzili ją Anita Mazur i Tomasz Lorek z Eleven Sports, a żużlowców zapowiadał raper i konferansjer Waldemar Kasta, znany z prowadzenia gal KSW. Zawodnicy i ich teamy pojawili się na scenie w kształcie ringu w towarzystwie dziewczyn z F16 Falubaz Girls. Punktem kulminacyjnym było wyjście Przemka Pawlickiego przy dźwiękach „Alei gwiazd” i prezentacja nowego kevlaru. - To było genialne. Na sam koniec Przemek zrzucił ciemną szatę i odkrył nowy kevlar. To nasz chłopak! Bardzo związany z drużyną, oddany, jestem pewien, że będzie nam przywoził mnóstwo trójek - mówi kibic Kacper Nowakowski.

W niedzielę zawodnicy NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmierzyli się z KS Toruń w pierwszym przedsezonowym sparingu. - Nie każdy z nas miał już okazję stanąć pod taśmą w tym roku, więc to były pierwsze przetarcia. Ale działamy, wjeżdżamy się w sezon, szukamy szybkości - podsumowuje kapitan.

Małgorzata Dobrowolska