Obejrzyj i przetestuj H2Ochlę

11 Kwiecień 2024
Jeszcze nie pływamy, ale wszystkie atrakcje poza wodnymi możemy wypróbować. W sobotę, 13 kwietnia, o godz. 12.00 będzie dostępny obiekt H₂Ochla. Sprawdźcie, jak się prezentuje. Wstęp jest bezpłatny.

Minigolf, boiska (do plażowej siatkówki, piłki ręcznej), kort do padla, park linowy, tor przeszkód czy plaża, na którą certyfikowany i atestowany jasny piasek przyjechał z Nowogrodu - te wszystkie atrakcje obiektu H₂Ochla, jeszcze przed pełnią sezonu, będą otwarte dla zielonogórzan w najbliższą sobotę. Można na własne oczy przekonać się, jak wygląda nowa inwestycja i aktywnie spędzić tu czas. To również szansa, by zweryfikować wielkość basenu, która tak trapiła mieszkańców, czy sprawdzić jak prezentują się zjeżdżalnie, z których skorzystamy lada moment.

- Serdecznie zapraszam. Będę na miejscu, zachęcam do rozmów - deklaruje prezydent Janusz Kubicki.

Początki korzystania z obiektu z pewnością będą wyzwaniem. Podobnie było podczas otwarcia CRS-u. - Dopiero z biegiem czasu mieszkańcy nauczyli się, jak korzystać z obiektów sportowych i rekreacyjnych. Jesteśmy otwarci na dialog z zielonogórzanami - mówił w dniu otwartym dla mediów Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u.

- Termin otwarcia kąpieliska zależy od pogody - zapowiada prezydent Kubicki. Nawet, gdy latem okaże się nieco grymaśna, goście nie muszą się martwić, bowiem woda będzie podgrzewana.

(ah)