Nowe piwnice nieopodal ratusza

15 Maj 2024
Zapiszcie w kalendarzu - za dwa tygodnie znowu można zejść do podziemi Zielonej Góry i skosztować miejscowego wina. Od 30 maja do 1 czerwca, w długi weekend z Bożym Ciałem. Zapowiada się rekordowa frekwencja!

- Pokażemy to, co w Zielonej Górze najlepsze. Otworzymy dla mieszkańców i turystów 25 historycznych piwnic winiarskich. Jeszcze nigdy ich tylu nie pokazywaliśmy - zapowiada Bartłomiej Gruszka z Fundacji Tłocznia, która przy wsparciu finansowym miasta jest głównym organizatorem imprezy. - Wystawiać się w nich będzie 40 winnic, tyle samo co podczas Winobrania. Będzie można porozmawiać z winiarzami, poznać tajniki produkcji wina, a przede wszystkim spróbować znakomitych trunków.

Zielonogórskie piwnice wciąż zaskakują nowościami. - Taką nowością są piwnice nieopodal ratusza. Dwie przy ul. Krawieckiej 2 i Lisiej 1, który były już prezentowane podczas majowego festiwalu piwnic - opowiada B. Gruszka. - Absolutną nowością będą piękne podziemia przy Starym Rynku. W tej chwili jeszcze leży w nich gruz. Za dwa tygodnie będą gotowe.

Wstęp do piwnic jest bezpłatny. Na stronie internetowej abilet.pl można kupić tzw. pakiety degustacyjne, które zawierają 16 (wersja podstawowa) lub 32 (wersja max) porcji degustacyjnych wina (po 40 ml). Można wykorzystać je w jednej piwnicy, można w wielu.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą: winobusy do winnic, koncerty, degustacje komentowane, spacery winiarskie, spotkania, rejsy galarami po Odrze i Obrzycy. W Zajeździe Pocztowym wystąpią Stanisław Soyka i Martyna Jakubowicz.

(tc)