Mieszkańcy testowali H2Ochla

18 Kwiecień 2024
Jesteśmy jednak bardzo ciekawscy. Choć z powodu chłodu (wiadomo, połowa kwietnia) na nowym kąpielisku nie można się jeszcze kąpać, to w ubiegły weekend na H2Ochla pojawiło się osiem tysięcy zielonogórzan. Na własne oczy chcieli sprawdzić, jak miejsce wygląda. Co to się będzie działo latem, kiedy będzie się można kąpać?

Dlaczego obiekt został otwarty dla odwiedzających? - Ostatnio jechałem ścieżką rowerową w tym miejscu i zauważyłem osoby, które zaglądały do środka przez płot. Zielonogórzanie spytali mnie wprost: panie prezydencie, kiedy będzie można wejść na teren kąpieliska? Uznałem, że warto pokazać całość już wcześniej, tak aby każdy mógł przekonać się na własne oczy, jak to wygląda - tłumaczył Janusz Kubicki mieszkańcom, którzy w sobotę odwiedzili kąpielisko. - Część osób od razu pyta, czy można wskoczyć do wody. Dzieci szaleją w parku linowym, czynny jest plac zabaw i boiska, można zjeść lody, wypić kawę i po prostu miło spędzić czas. Jest pięknie!

Wrócę z wnuczką

W tej opinii nie był odosobniony. - Superprezent dla całych rodzin. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że wszystko zostanie przygotowane na tak wysokim poziomie. Rewelacja! - podkreślała Monika Bawiczuk, która do Ochli przyjechała z mężem i wnuczkiem Kubusiem. Która atrakcja najbardziej im się spodobała? - Zjeżdżalnie i fontanny dla maluchów. To będzie dla nich naprawdę świetna zabawa - wskazała zielonogórzanka.

Mała Jana odwiedziła kąpielisko z mamą i siostrą. - Najlepszy jest park linowy. Właśnie z niego zjechałam. Nie mogę się doczekać aż basen będzie otwarty - powiedziała nam z uśmiechem rezolutna dziewczynka.

Ochla przyciągnęła także seniorów. - Pierwszy raz tutaj jestem, ale na pewne wrócę z wnuczką. Może nie skorzystam ze zjeżdżalni, ale miło jest posiedzieć na piasku nad wodą, odpocząć, zrelaksować się. Już wcześniej bardzo spodobał mi się park w Zatoniu a teraz mamy jeszcze Ochlę - cieszyła się Maria Siudzińska-Dwojak.

- Co prawda wykąpać się jeszcze nie można, ale cieszę się, że mieszkańcom podoba się, to co dla nich tutaj przygotowaliśmy - podsumował J. Kubicki.

Karta wstępu na basen

Teraz zielonogórzanie czekają na oficjalne otwarcie i jednocześnie zastanawiają się, kiedy otrzymają kartę uprawniającą do wejścia na H2Ochlę za jedyne 5 zł, a dzieci za złotówkę.

- Dystrybucja kart już się rozpoczęła. Część mieszkańców dostała już list, w którym znajduje się taka karta. Zapewniam, że wszystkie osoby zameldowane w Zielonej Górze otrzymają taką wiadomość i będą mogły wejść na teren kąpieliska w atrakcyjnej cenie - podkreślał prezydent Kubicki.

A co z osobami, które mieszkają w Zielonej Górze, ale nie mają stałego zameldowania? - Postanowiliśmy wyjść im naprzeciw. Wszyscy, którzy składają zeznanie podatkowe w naszym urzędzie skarbowym i przedstawią pierwszą stronę PIT, będą mogli wystąpić o taką kartę. Chciałbym również rozwiać pojawiające się w przestrzeni publicznej wątpliwości - każdy zielonogórzan otrzyma szansę na wyrobienie sobie takiej karty - zaznaczył J. Kubicki.

W razie problemów odpowiedni wniosek będzie można złożyć online na stronie ZGranej Rodziny lub od przyszłego poniedziałku w siedzibie organizacji w ratuszu. Podania będą przyjmowane także m.in. w urzędzie miasta i w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Magistrat zamierza w przyszłości podpiąć kartę do aplikacji mObywatel, aby w jak największym stopniu ułatwić zielonogórzanom korzystanie z niej.

(md)