Maszeruj po zdrowie z kijkami

20 Marzec 2024
Ambasada Seniora zachęca do aktywności. Za jej sympatyczkami pierwszy trening nordic walking pod okiem instruktorki Zdzisławy Hansz, która od ponad dekady z zaangażowaniem promuje tę formę ruchu.

- Pierwsze spotkanie to wprowadzenie w podstawy nordic walking, demonstracja techniki, a przy okazji szansa na złapanie bakcyla - tłumaczy instruktorka.

Nordic walking jest łatwy, opiera się na naturalnej formie ruchu jaką jest marsz, pozwala efektywnie podnieść sprawność fizyczną, jest dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu sprawności. To doskonały sposób, by usprawnić układ sercowo-naczyniowy i oddechowy, zrzucić zbędne kilogramy, odciążyć kręgosłup i stawy. To bezpieczna aktywność dla wszystkich.

- Seniorzy mogą dołączyć do jednej z grup, które prowadzi Zdzisława Hansz - mówi Czesław Grabowski, gospodarz Ambasady Seniora. - Choć bardziej aktywne są panie, zachęcam też mężczyzn.

- Prowadzę marsze, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W każdą sobotę około 50 osób uczestniczy w dwugodzinnych wędrówkach po Wzgórzach Piastowskich - zachęca instruktorka. - Współpracuję też z Zielonogórskim Centrum Spacerów Nordyckich Lubuskiego TKKF. W ramach całorocznej akcji Aktywny Senior, w poniedziałki i środy spaceruję z osobami starszymi - emerytami i rencistami.

Żeby pomaszerować w grupie, wystarczy skontaktować się z Ambasadą Seniora (tel. 68 419 89 25, mail: radaseniorow@um.zielona-gora.pl) lub bezpośrednio z instruktorką (tel. 664 96 22 34).

(ah)