Lato Muz Wszelakich. Gorąca oferta na lato w mieście

26 Czerwiec 2024
Przed nami ponad 100 wydarzeń w 62 dni. Zielonogórski Ośrodek Kultury ogłosił program tegorocznego Lata Muz Wszelakich. Start 2 lipca.

W tym roku ZOK zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych przez instytucje, stowarzyszenia, fundacje i firmy z Zielonej Góry, ale także działające w skali całego kraju. Spotkamy się w blisko 20 różnych lokalizacjach w mieście, m.in. na placu Teatralnym, w przypałacowym parku w Starym Kisielinie, na deptaku, Winnym Wzgórzu, w zielonogórskich pubach i klubach.

- Najczęściej podczas wakacji będziemy widzieć się w piątki i czwartki, wtedy organizowanych będzie najwięcej wydarzeń, koncertów, przedstawień - zaprasza Agata Miedzińska, dyrektorka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. - Co istotne, udział w większości z nich jest bezpłatny.

W programie nie zabraknie cyklu dla dzieci - Bajki bajdy, banialuki. Teatry z całej Polski będą zabawiać młodych widzów na placu Teatralnym. Starsi będą mogli czegoś się dowiedzieć i pogimnastykować mózg. Stałym punktem programu Lata Muz Wszelakich będą pokazy nieba przy użyciu teleskopu astronomicznego, Piątki z Planszówkami w Krzywym Kominie czy PubQuiz w czeskiej gospodzie u Szwejka, czyli grupowe konkursy wiedzy. W zielonogórskim Norwidzie rusza cykl „Z książką na leżaku”, czyli spotkania z literatami.

W niemal każdy czwartek wakacji filia ZOK w Starym Kisielinie organizuje potańcówkę w parku pałacowym. W tym samym miejscu rodziny będą mogły nadrobić zaległości w kinie familijnym. Zobaczymy m.in. „O psie, który jeździł koleją”, „Wonkę”. Dorośli pobawić będą mogli się w Cafe Noir, iść na koncert do Piekarni Cichej Kobiety w ramach cyklu Bluesowe Noce, wysłuchać recitalu. Tego lata wystąpią m.in. Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski, Olga Kowalska.

Jest na co czekać. W sierpniu Zieloną Górę odwiedzi Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerTour. Wtedy odbędzie się również festiwal VIII Corno Brass Music Festival, Wieczory u Luteranów, Festiwal Ogrody Kultury, w ramach którego obejrzymy spektakl teatralny i wysłuchamy opery w ruinach pałacu w Zatoniu.

W NAJBLIŻSZYM CZASIE:

2 LIPCA, WTOREK

* 19.00 - PubQuiz, New Entertainment (Ceska Hospoda u Svejka, ul. Boh. Westerplatte 8)

3 LIPCA, ŚRODA

* 11.00-13.00 - Nie nudzę się latem: Zielonogórskie Turystyczne ABC - co trzeba zobaczyć, spacer z Jadwigą Binder, Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (zbiórka pl. Bohaterów, 10.45)

4 LIPCA, CZWARTEK

* 17.30-21.00 - Potańcówka w parku, Zielonogórski Ośrodek Kultury - filia w Starym Kisielinie (park pałacowy)

* 19.00 - Odwiedziny w urodziny: Piosenka jest dobra na wszystko, recital Olgi Bończyk (pl. Teatralny)

* 19.00 - PubQuiz, New Entertainment (Ceska Hospoda u Svejka, ul. Boh. Westerplatte 8)

5 LIPCA, PIĄTEK

* 17.00 - Bajki, bajdy, banialuki: Jaś i Małgosia, Teatr Mer z Łodzi (pl. Teatralny)

* 17.00 - Abstrakcyjne echa natury, wystawa malarstwa akrylowego Sylwii Hajdasz - wernisaż, Centrum Przyrodnicze

* 17.30-22.00 - Piątek z Planszówkami, Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra” (Krzywy Komin, ul. Fabryczna 13B)

* 21.00 - Potańcówka w stylu starych polskich hitów i nie tylko, DJ Szefu, Cafe Noir (al. Niepodległości 22)

* 21.30 - Familijne kino letnie: „Wonka”, Zielonogórski Ośrodek Kultury - filia w Starym Kisielinie (park pałacowy)

6 LIPCA, SOBOTA

* 17.00 - koncert Orkiestry Dętej Zastal (Łężyca, boisko, ul. Sportowa)

* 20.00 - Bluesowe noce: koncert Magdy Piskorczyk, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety

* 21.00 - Depeche Mode Black Day, Cafe Noir (al. Niepodległości 22)

7 LIPCA, NIEDZIELA

* 11.00-16.00 - Dobre, smaczne, bo Lubuskie. W programie m.in.: prezentacje potraw związanych z dziedzictwem kulturowym mieszkańców naszego regionu, prezentacje wina regionalnego, kiermasz rękodzieła ludowego, występy zespołów folklorystycznych, Muzeum Etnograficzne w Ochli

* 18.00 - koncert Orkiestry Dętej Zastal, (plac przed Filharmonią Zielonogórską)

(ah)