Kto jeszcze zasili Falubaz?

18 Listopad 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra 2023 oficjalnie jest już znany. Tak, jak i cele zespołu sięgające powrotu do PGE Ekstraligi. Czy drużynę czekają jeszcze wzmocnienia w formacji młodzieżowej?

W trakcie okienka transferowego klub pozyskał seniorów - Przemysława Pawlickiego i Duńczyka Rasmusa Jensena oraz Amerykanina Luke’a Beckera na pozycję U-24. Niejednemu kibicowi marzyła się jeszcze nowa młoda „Mysz” albo młody „Byk”, bo to juniorzy pozyskani w drugiej części sezonu z Fogo Unii Leszno tchnęli nową jakość w kulejącą formację młodzieżową zielonogórzan. Czy Maksym Borowiak i Antoni Mencel ponownie pojadą w Zielonej Górze? Odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie ma. - Zobaczymy, jak to będzie. Dziś trudno powiedzieć, skupiamy się na razie na tym, co mamy - mówi Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy klubu.

Najbardziej doświadczonym juniorem zielonogórzan będzie więc Dawid Rempała. Wychowanek Unii Tarnów ma przed sobą drugi sezon jazdy w Stelmecie Falubazie i zarazem ostatni w gronie młodzieżowców. W poprzednim oczekiwania były większe, ponadto w lipcu żużlowiec złamał kość udową. Na tor wprawdzie wrócił na koniec sezonu, ale już po zakończeniu zmagań ligowych. - Jestem zdrowy. Noga doskwiera tylko przy bieganiu - informuje D. Rempała - Drużyna jest mocna, kto wie czy nie lepsza niż w ubiegłym sezonie.

Niebawem początek przygotowań pod kątem fizycznym do nowego sezonu. Miejscowi będą trenować w Zielonej Górze, pozostali w swoich miejscach zamieszkania. Zwieńczeniem okresu przygotowawczego ma być obóz integracyjny pod koniec lutego. - Jeszcze nie mamy sprecyzowanego miejsca, ale chciałbym, żeby wszyscy wzięli w nim udział - zaznacza P. Protasiewicz.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki