Krokodyl przyjedzie spod Wrocławia

25 Kwiecień 2023
Prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Tribud. Dostarczy ona 26-metrowego interaktywnego krokodyla, który pojawi się w minizoo „Bajkowa Zagroda”. Sympatycznego gada wybrały dzieciaki.

W zeszłym roku najmłodsi wskazali, jakie atrakcje chcą mieć w modernizowanym minizoo. W akcji „Dzieciaki Wybieraki” najwięcej głosów zebrały: interaktywny krokodyl (334) oraz tunel ze zjeżdżalnią i wodny plac zabaw (164 głosy). - Po raz pierwszy w mieście odbyły się konsultacje z aktywnym udziałem dzieci – podkreśla prezydent Janusz Kubicki.

Na krokodyla będzie można się wspinać, zostanie wyposażony w tor przeszkód i zwierciadła w środku. To druga taka zabawka w Polsce, jedynie Bielsko-Biała może się pochwalić czymś podobnym. - Specjalizujemy się w drewnianych konstrukcjach. Krokodyl będzie zawierać dużo elementów edukacyjnych - mówi Anna Bogacz, kierownik firmy Tribud.

– Rozbudowaliśmy minizoo, pojawią się w nim nowe zwierzątka - zapowiada Paweł Wysocki, który jako przedstawiciel miasta opiekuje się Ogrodem Botanicznym. – Oprócz tunelu i wodnego placu zabaw będą tu huśtawki i krzywe domki, które znalazły się na dalszych miejscach w głosowaniu – dodaje Paulina Bogucka, działaczka społeczna.

Zabawki wykona firma spod Wrocławia, teren zagospodaruje (m.in odnowi ścieżki spacerowe) firma z Lubska. Koszt obu inwestycji to około 770 tys. zł. Wykonawca wejdzie na plac budowy w połowie maja, wtedy trzeba będzie zamknąć minizoo. Odnowiony kompleks zostanie otwarty pod koniec czerwca.

25 atrakcji, m.in. postaci z bajek, trafi do zielonogórskich przedszkoli. Miasto ogłosiło konkurs. 19 przedszkoli zbudowało dwumetrowe krokodyle z materiałów do recyklingu, a zdjęcia gadów poddano pod głosowanie na Facebooku. Zwycięska placówka jako pierwsza wybierze zabawkę.

- Aktualnie wygrywa przedszkole nr 34, które zgromadziło 1200 głosów – zdradza Emila Kondrad, naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki w urzędzie miasta. – Żadne przedszkole nie zostanie z pustymi rękami.

(rk)