Kocia Kawiarnia. Wpadnij na pożegnalną „kawę z futrem”

16 Wrzesień 2022
Ostatnia szansa, żeby wygłaskać Lucka, Lotkę, Frytkę i Kulkę. Kocia Kawiarnia przy ul. Drzewnej będzie działać do 25 września. Na ostatnie dni miesiąca właścicielka planuje kiermasz.

Kawiarnia z kocimi lokatorami podbiła serca zielonogórzan, fanów „kawy z futrem” nie brakowało. Dlatego Facebookowe ogłoszenie o zamknięciu lokalu zaskoczyło wiele osób. Posypały się komentarze pełne wsparcia i współczucia. - Do bani. Najlepsza kawiarnia w mieście - napisała Agnieszka. Michał od razu zapytał: - Będziecie gdzieś w przyszłości wrzucać wieści z życia Frytki, Kulki, Lotki i Lucka?

Bo na tym polega wyjątkowość Kociej Kawiarni - jest domem dla fantastycznej czwórki futrzaków, które nie boją się gości lokalu, wręcz zaczepiają ich przy stolikach. Czy zaspane, czy skore do zabawy - skradły serca odwiedzających.

Niestety, sytuacja ekonomiczna sprawiła, że kawiarnia musi zamknąć podwoje. - Już podczas pierwszego lockdownu było bardzo ciężko. Jakoś przetrwaliśmy. Później przyszło kolejne przymusowe zamknięcie. Kawiarnia nie działała przez osiem miesięcy i to miało największe znaczenie, tym bardziej, że nie dostaliśmy żadnego rządowego wsparcia. Teraz ceny energii poszły w górę, jest wysoka inflacja. Rachunki mówią same za siebie, dlatego zdecydowałam, że muszę zamknąć kawiarnię jeszcze przed sezonem grzewczym - tłumaczy Aneta Kokawska-Tadra, właścicielka.

Choć smutna z powodu podjętej decyzji, pani Aneta dodaje: - Ostatni rok pokazał, że wspólnie z gośćmi udało się stworzyć wyjątkowe miejsce, terapeutyczne, atrakcyjne dla turystów. Miejsce, gdzie spotykają się „zwierzoluby” z przeróżnych środowisk i gdzie nikomu nie przeszkadza niemodny wystrój. Zastanawiałam się dużo nad tą kwestią i uznałam, że nie zamieniłabym wyjątkowego klimatu na nic innego. Z góry odrzuciłam przekształcenie lokalu np. w jadłodajnię - wyjaśnia.

Kocią Kawiarnię klienci mogą odwiedzać do 25 września, włącznie. - Jeśli ktoś ma ochotę pożegnać się z kotkami, zapraszam. Dziękuję też wszystkim, którzy nas wspierali - dodaje pani Aneta. W ostatnim tygodniu września planuje jeszcze zorganizować kiermasz, o czym wspomina na Facebookowej stronie lokalu.

Najważniejsze pytanie, które zadają sobie miłośnicy „kawy z futrem”: co stanie się ze zwierzakami? Fundacja KO-TA, której A. Kokawska-Tadra jest prezeską, ogłosiła we wtorek casting na stałe domy dla kociaków. Zainteresowani mogą zajrzeć po szczegóły dotyczące adopcji na stronę https://www.facebook.com/Fundacja.KoTa/

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki