Jubileusz schroniska Caritasu

26 Maj 2023
– To wyjątkowe miejsce, które pozwoliło stanąć na nogi wielu osobom. Wykonujecie fantastyczną pracę, przywracacie ludziom wiarę i dajecie im narzędzia do powrotu do życia w społeczeństwie – mówił prezydent Janusz Kubicki.

Schronisko Aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas znajduje się przy ul. Jana z Kolna 10 w Zielonej Górze. Placówka działa m.in. dzięki wsparciu i dofinansowaniu z urzędu miasta. Schronisko rozpoczęło działalność w 2018 roku. W środę (24.05) uroczyście świętowano jubileusz 5-lecia działalności.

Placówka zapewnia osobom bezdomnym całodobowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społeczno-zawodowej. Mieszkańcy Schroniska zaopatrywani są w całodzienną żywność (śniadania, obiady, kolacje), środki czystości oraz czystą odzież. Działania podejmowane przez specjalistów i terapeutów zatrudnionych w schronisku docelowo prowadzą do usamodzielnienia się podopiecznych, podjęcia pracy zawodowej oraz powrotu do życia w społeczeństwie.

– To wyjątkowe miejsce, które pozwoliło stanąć na nogi wielu osobom. Życzę dalszych sukcesów - mówił prezydent Janusz Kubicki przekazując voucher na kwotę 5 tys. zł na zakup wyposażenia sportowego. - W zdrowym ciele zdrowy duch – spuentował.

(łc)