Dzień Kobiet. Czekoladka zamiast kwiatka

10 Marzec 2023
Jedne z naręczem kwiatów i po pierwszych życzeniach, inne zupełnie przypadkiem. Na deptaku w okolicach Lubuskiego Teatru zgromadziły się panie z Zielonej Góry. Ściągnął je aromat łakoci, którymi w środę, 8 marca, częstował prezydent Janusz Kubicki i radni klubu Zielona Razem.

- Musiałam się zatrzymać, kiedy zobaczyłam te ciasteczka - uśmiechała się pani Maria pomiędzy jednym a drugim kęsem. O poczęstunku wiedziała z „Łącznika Zielonogórskiego” i postanowiła wybrać się na deptak ze znajomą - panią Jadwigą.

Mistrz cukiernictwa z zielonogórskiej Palmiarni stanął na wysokości zadania. Na srebrnych paterach piętrzyły się czekoladowe muffinki, kremowe ciastka z kwiatami bratków, liliowe kule…

- Spotykaliśmy się z przemiłymi reakcjami - komentował radny Grzegorz Hryniewicz. - Choć zdaję sobie sprawę, że paniom powinniśmy dziękować nie tylko od święta, to każde spotkanie w tak miłych okolicznościach niewątpliwie cieszy.

- Zdarzały się nawet łzy wzruszenia - opowiadał o spotkaniu z panią Hanną z Ukrainy radny Andrzej Brachmański. Na brak powodzenia nie mógł narzekać prezydent Janusz Kubicki, do którego ustawiła się kolejka pań. Trzeba oddać, że serwował słodkości niczym zawodowy kelner. W tymczasowej kawiarence pojawiły się również pracownice okolicznych salonów fryzjerskich i przychodni.

Akcja „Czekoladka zamiast kwiatka” na dobre już zadomowiła się w zielonogórskim kalendarzu i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Nic dziwnego, w tak kapryśną pogodę, każda dama potrzebuje odrobinę słodyczy.

(ah)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki