Dzieci same wybiorą nowe zabawki do minizoo

23 Wrzesień 2022
Na maluchy czeka dobra zabawa, na rodziców relaks. Przy okazji najmłodsi goście wybiorą nowe atrakcje do modernizowanego minizoo. W niedzielę, 25 września, o 12.00 w Ogrodzie Botanicznym rozpocznie się impreza Dzieciaki Wybieraki.

- Serdecznie zachęcam mieszkańców do udziału w wydarzeniu. Po raz pierwszy w historii Zielonej Góry najmłodsi zielonogórzanie sami wybiorą nowe zabawki do Ogrodu Botanicznego - przekonuje Klaudia Baranowska z magistratu. Jak będzie to wyglądało w praktyce?

- Mamy dla dzieci osiem przykładowych elementów do wyboru. To m.in. kilkunastometrowy interaktywny krokodyl, wodny plac zabaw, krzywe domki, bujaki, tunel ze zjeżdżalnią. Każde dziecko będzie mogło wskazać trzy takie elementy - wyjaśnia Paulina Bogucka, społeczniczka, która zaangażowała się w projekt.

Do namiotu, gdzie dzieci będą głosować, dorośli wstępu mieć nie będą! - Każdy z maluchów otrzyma trzy naklejki, które naklei na planszy z wizerunkiem najlepszej, jego zdaniem, atrakcji. Dodatkowo, już po głosowaniu, wszystkie dzieci dostaną nagrody, specjalne okolicznościowe ordery - dodaje Emilia Kondrad, działaczka społeczna.

Organizatorzy podkreślają, że Dzieciaki Wybieraki nie będą 15- minutową imprezą. Na miejscu na uczestników czeka trzygodzinny program, w trakcie którego odbędą się gry i animacje. Z kolei dorośli będą mogli odpocząć na leżakach w strefie chillout.

Samo głosowanie to jedno, później czeka nas faza realizacyjna inwestycji, za którą odpowiada Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. - Wyniki zostaną przedstawione projektantowi i na tej podstawie ten zdecyduje o formie, w jakiej całość zostanie wykonana. W budżecie mamy zapisane na ten cel ok. 800 tys. zł i będziemy starali się wykonać jak najwięcej zabawek w tej kwocie - podkreśla radny Paweł Wysocki, który opiekuje się Ogrodem Botanicznym. Wskazuje przy tym, że ogród bardzo pozytywnie zmienia się w ostatnim czasie. - To miejsce dla wszystkich zielonogórzan, starszych i młodszych. Dlatego organizujemy tu kolejne imprezy, a miasto przeprowadza kolejne inwestycje. Niedawno powstała minitężnia, modernizujemy Ptasi Azyl i minizoo, stworzyliśmy też fajną strefę malucha - wylicza P. Wysocki. - Ta polityka przynosi skutek, zielonogórski Ogród Botaniczny co roku sprzedaje ok. 100 tys. biletów.

(md)