Dzieci same wybiorą nowe zabawki do minizoo

23 Wrzesień 2022
Na maluchy czeka dobra zabawa, na rodziców relaks. Przy okazji najmłodsi goście wybiorą nowe atrakcje do modernizowanego minizoo. W niedzielę, 25 września, o 12.00 w Ogrodzie Botanicznym rozpocznie się impreza Dzieciaki Wybieraki.

- Serdecznie zachęcam mieszkańców do udziału w wydarzeniu. Po raz pierwszy w historii Zielonej Góry najmłodsi zielonogórzanie sami wybiorą nowe zabawki do Ogrodu Botanicznego - przekonuje Klaudia Baranowska z magistratu. Jak będzie to wyglądało w praktyce?

- Mamy dla dzieci osiem przykładowych elementów do wyboru. To m.in. kilkunastometrowy interaktywny krokodyl, wodny plac zabaw, krzywe domki, bujaki, tunel ze zjeżdżalnią. Każde dziecko będzie mogło wskazać trzy takie elementy - wyjaśnia Paulina Bogucka, społeczniczka, która zaangażowała się w projekt.

Do namiotu, gdzie dzieci będą głosować, dorośli wstępu mieć nie będą! - Każdy z maluchów otrzyma trzy naklejki, które naklei na planszy z wizerunkiem najlepszej, jego zdaniem, atrakcji. Dodatkowo, już po głosowaniu, wszystkie dzieci dostaną nagrody, specjalne okolicznościowe ordery - dodaje Emilia Kondrad, działaczka społeczna.

Organizatorzy podkreślają, że Dzieciaki Wybieraki nie będą 15- minutową imprezą. Na miejscu na uczestników czeka trzygodzinny program, w trakcie którego odbędą się gry i animacje. Z kolei dorośli będą mogli odpocząć na leżakach w strefie chillout.

Samo głosowanie to jedno, później czeka nas faza realizacyjna inwestycji, za którą odpowiada Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. - Wyniki zostaną przedstawione projektantowi i na tej podstawie ten zdecyduje o formie, w jakiej całość zostanie wykonana. W budżecie mamy zapisane na ten cel ok. 800 tys. zł i będziemy starali się wykonać jak najwięcej zabawek w tej kwocie - podkreśla radny Paweł Wysocki, który opiekuje się Ogrodem Botanicznym. Wskazuje przy tym, że ogród bardzo pozytywnie zmienia się w ostatnim czasie. - To miejsce dla wszystkich zielonogórzan, starszych i młodszych. Dlatego organizujemy tu kolejne imprezy, a miasto przeprowadza kolejne inwestycje. Niedawno powstała minitężnia, modernizujemy Ptasi Azyl i minizoo, stworzyliśmy też fajną strefę malucha - wylicza P. Wysocki. - Ta polityka przynosi skutek, zielonogórski Ogród Botaniczny co roku sprzedaje ok. 100 tys. biletów.

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki