Człowiek Człowiekowi. Uroczysta gala i wręczenie statuetek

25 Kwiecień 2023
Krystyna i Ryszard Rudzińscy z Zielonej Góry otrzymali nagrodę „Człowiek człowiekowi” ustanowioną przez biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dla aktywnych wolontariuszy.

– Pomagamy z potrzeby serca – podkreśla pani Krystyna. Łącznie podczas wtorkowej, uroczystej gali w Auli Jasnogórskiej przy parafii pw. Ducha Świętego wyróżniono 17 osób, dwie organizacje pozarządowe oraz jedną firmę.

Warto podkreślić, że statuetki „Człowiek człowiekowi” były przyznawane już po raz 21., nagroda została ustanowione w 1999 roku na wniosek organizacji charytatywnych: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Przez te wszystkie lata wyróżniono już przeszło 100 osób!

- Kościół to nie są tylko duchowni, osoby konsekrowane, ale również świeccy i to oni kształtują oblicze Kościoła, to oni wychodzą z inicjatywą modlitewną, pomocową czy dotyczącą organizacji wydarzeń - podkreśla bp Tadeusz Lityński. - Te osoby znają problemy ludzi, wśród których żyją i dla tego potrafią im skutecznie pomóc.

(md)