Ćwierć wieku Radia Index

22 Wrzesień 2023
Braku zakłóceń w eterze, ciągłej ciekawości świata oraz poczucia satysfakcji i zadowolenia. Niech magia Radia Index nie słabnie i przyciąga do odbiorników kolejne pokolenia słuchaczy. Stu lat na fali!

Te życzenia redakcji Radia Index złożył prezydent Janusz Kubicki, który w każdą środę o 12.30 siada na radiowym gorącym krześle, odpowiada na pytania mieszkańców, konfrontuje się z dziennikarzami i zdaje relację z tego, co w mieście piszczy.

Do tego, by zrealizować tę i inne audycje jest potrzebny spory sztab ludzi. Po 25 latach funkcjonowania rozgłośni to nie tylko grupa profesjonalistów, ale również dobrych znajomych.

- Działalność radia porównałbym do biegu na 1500 metrów. Trzeba na tyle umiejętnie rozłożyć siły, żeby znaleźć się na pierwszym miejscu - komentuje Maciej Noskowicz, dziennikarz Radia Index, któremu wyjątkowo bliska jest sportowa tematyka. - Redakcyjnym koleżankom i kolegom, a także sobie, życzę by nigdy nie zabrakło nam sił i zapału w biegu po laury.

- Mimo że 25 lat to już dojrzały wiek, mam nadzieję, że zachowamy młodzieńczy zapał i energię. Oby redakcja wciąż przyciągała „świeżą krew” - dodaje Marcin Krzywicki, dziennikarz Radia Index.

Akademickie Radio Index działa pod patronatem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstało na podwalinach studenckiego radia „Śrubka” działającego przy Wyższej Szkole Inżynierskiej. Koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji otrzymało we wrześniu 1996 r., a emisję stałego programu rozpoczęło 1 kwietnia 1998 r.

Stacja nadaje program w Zielonej Górze oraz w promieniu 50 km od miasta, również za pośrednictwem Internetu. Osobami odpowiedzialnymi za efekt końcowy są Marcin Grzegorski i Kaja Rostkowska.

Redakcja postanowiła wpisać obchody swojego jubileuszu w Winobranie. Gala na pl. Teatralnym przyciągnęła tłumy. Na urodzinach, jak na radio przystało, nie zabrakło, rzecz jasna, muzyki. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Bachusa w towarzystwie młodych utalentowanych zielonogórzan.

(ah)