Magiczny Piknik. Na dwóch kółkach i pod chmurką

26 Maj 2023
3 czerwca na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej będzie magicznie. I to z założenia! Czeka nas bowiem „Magiczny Piknik” z iluzjonistą, LEGO Harry Potter, mnóstwem zabaw i warsztatów. Oprócz tego rajd rowerowy i mała gastronomia. Przy okazji zagłosujemy jak zagospodarować Czarkowo i spotkamy żużlowców.

Wszyscy wsiadamy na dwa kółka. Bez wymówek! Nie tylko dlatego, że z początkiem czerwca zaczynamy kręcić kilometry dla miasta i walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, ale przede wszystkim dla zdrowia. – Proponuję wspólny rajd. Startujemy w samo południe z Placu Bohaterów, finiszujemy na terenie AZL w Przylepie. Trasa będzie liczyć 18 km – zaprasza Robert Górski, organizator rajdu. – Ubierzmy się na zielono, to w końcu pierwsza w sezonie wiosenna masa krytyczna. Na pierwszych 700 uczestników czekają medale.

Z aut rezygnujemy, zresztą 3 czerwca podczas plenerowych wydarzeń ruch samochodowy w okolicy aeroklubu będzie wstrzymany. Kto nie zdecyduje się na rower, może liczyć na MZK. - Autobusem dotrzemy na teren aeroklubu z dworca głównego, z parkingu CRS lub z Osiedla Czarkowo – zaznacza Robert Karwacki, dyrektor MZK. – Kierowcy będą kursować w tę i z powrotem co 15-30 minut.

Dmuchańce i motory

Plenerowe wydarzenia są planowane w godzinach 12.00-17.00. Autobusy będą kursować tak, że spokojnie będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich przewidzianych atrakcjach. A będzie ich sporo!

– Dmuchańce, fotobudka, warsztaty plastyczne, stanowiska interaktywne, zajęcia popularno-naukowe – wylicza Agata Miedzińska, dyrektor ZOK i gospodyni „Magicznego Pikniku”. Nazwa zobowiązuje, więc warto przebrać się w strój nawiązujący do magii i czarów. W strefie animacji stanie scena, na której wystąpią uzdolnieni zielonogórzanie i pojawi się iluzjonista. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników żużla. W strefie Falubaziaka obejrzymy profesjonalne motory, spotkamy kultową MotoMysz czy… żużlowców Enei Falubazu Zielona Góra (m.in. Rohana Tungate’a, Rasmusa Jensena, Przemysława Pawlickiego, Krzysztofa Buczkowskiego) oraz legendę zielonogórskiego żużla – Andrzeja Huszczę.

– Przy okazji zabawy nie zapominajmy o potrzebujących – przypomina Grzegorz Hryniewicz, szef „Warto jest pomagać” i zaprasza do udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznego stowarzyszenia.

Dzieci mają głos

Po drodze jest Dzień Matki i Dzień Dziecka, więc 3 czerwca w Przylepie miło będzie świętować w rodzinnym gronie. Na relaks będziemy mogli pozwolić sobie w strefie gastronomicznej. – Szykujemy ławostoły dla 400 osób – uśmiecha się Marek Truszkiewicz, gospodarz strefy. – Warto również wziąć ze sobą koc piknikowy. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie posiłki pod chmurką. Na smakoszy będzie czekać m. in. kiełbasa z grilla, przekąski, wata cukrowa i wyjątkowa lemoniada.

Co więcej, możemy liczyć na poczęstunek. Najpierw jednak musimy zdobyć pieczątki na wybranych stanowiskach, np. w strefie konsultacji społecznych.

- Będzie możliwość obejrzenia wstępnych wizualizacji zagospodarowania terenu rekreacyjno - sportowego na Czarkowie – zapowiada Filip Gryko, pomysłodawca konsultacji.- Najmłodsi uczestnicy otrzymają naklejki, którymi będą mogli zagłosować na trzy z 17 przedstawionych elementów wyposażenia.

Pod szyldem „Dzieciaki Wybieraki” to właśnie dzieci i młodzież zdecydują jakie elementy stworzą w całości zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego na Czarkowie.

(ah)