Magiczny Piknik. Na dwóch kółkach i pod chmurką

26 Maj 2023
3 czerwca na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej będzie magicznie. I to z założenia! Czeka nas bowiem „Magiczny Piknik” z iluzjonistą, LEGO Harry Potter, mnóstwem zabaw i warsztatów. Oprócz tego rajd rowerowy i mała gastronomia. Przy okazji zagłosujemy jak zagospodarować Czarkowo i spotkamy żużlowców.

Wszyscy wsiadamy na dwa kółka. Bez wymówek! Nie tylko dlatego, że z początkiem czerwca zaczynamy kręcić kilometry dla miasta i walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, ale przede wszystkim dla zdrowia. – Proponuję wspólny rajd. Startujemy w samo południe z Placu Bohaterów, finiszujemy na terenie AZL w Przylepie. Trasa będzie liczyć 18 km – zaprasza Robert Górski, organizator rajdu. – Ubierzmy się na zielono, to w końcu pierwsza w sezonie wiosenna masa krytyczna. Na pierwszych 700 uczestników czekają medale.

Z aut rezygnujemy, zresztą 3 czerwca podczas plenerowych wydarzeń ruch samochodowy w okolicy aeroklubu będzie wstrzymany. Kto nie zdecyduje się na rower, może liczyć na MZK. - Autobusem dotrzemy na teren aeroklubu z dworca głównego, z parkingu CRS lub z Osiedla Czarkowo – zaznacza Robert Karwacki, dyrektor MZK. – Kierowcy będą kursować w tę i z powrotem co 15-30 minut.

Dmuchańce i motory

Plenerowe wydarzenia są planowane w godzinach 12.00-17.00. Autobusy będą kursować tak, że spokojnie będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich przewidzianych atrakcjach. A będzie ich sporo!

– Dmuchańce, fotobudka, warsztaty plastyczne, stanowiska interaktywne, zajęcia popularno-naukowe – wylicza Agata Miedzińska, dyrektor ZOK i gospodyni „Magicznego Pikniku”. Nazwa zobowiązuje, więc warto przebrać się w strój nawiązujący do magii i czarów. W strefie animacji stanie scena, na której wystąpią uzdolnieni zielonogórzanie i pojawi się iluzjonista. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników żużla. W strefie Falubaziaka obejrzymy profesjonalne motory, spotkamy kultową MotoMysz czy… żużlowców Enei Falubazu Zielona Góra (m.in. Rohana Tungate’a, Rasmusa Jensena, Przemysława Pawlickiego, Krzysztofa Buczkowskiego) oraz legendę zielonogórskiego żużla – Andrzeja Huszczę.

– Przy okazji zabawy nie zapominajmy o potrzebujących – przypomina Grzegorz Hryniewicz, szef „Warto jest pomagać” i zaprasza do udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznego stowarzyszenia.

Dzieci mają głos

Po drodze jest Dzień Matki i Dzień Dziecka, więc 3 czerwca w Przylepie miło będzie świętować w rodzinnym gronie. Na relaks będziemy mogli pozwolić sobie w strefie gastronomicznej. – Szykujemy ławostoły dla 400 osób – uśmiecha się Marek Truszkiewicz, gospodarz strefy. – Warto również wziąć ze sobą koc piknikowy. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie posiłki pod chmurką. Na smakoszy będzie czekać m. in. kiełbasa z grilla, przekąski, wata cukrowa i wyjątkowa lemoniada.

Co więcej, możemy liczyć na poczęstunek. Najpierw jednak musimy zdobyć pieczątki na wybranych stanowiskach, np. w strefie konsultacji społecznych.

- Będzie możliwość obejrzenia wstępnych wizualizacji zagospodarowania terenu rekreacyjno - sportowego na Czarkowie – zapowiada Filip Gryko, pomysłodawca konsultacji.- Najmłodsi uczestnicy otrzymają naklejki, którymi będą mogli zagłosować na trzy z 17 przedstawionych elementów wyposażenia.

Pod szyldem „Dzieciaki Wybieraki” to właśnie dzieci i młodzież zdecydują jakie elementy stworzą w całości zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego na Czarkowie.

(ah)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki