Radni wymyślili stypendia dla studentów

13 Marzec 2014
30 wyróżniających się studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, jednocześnie mieszkańców Zielonej Góry, dostanie po 3 tys. złotych stypendium. Fundatorami są radni z klubu Zielona 2020, a pieniądze pochodzą z tzw. puli prezydenckiej.

Wspólna inicjatywa klubu radnych Zielona 2020 i pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego, będzie promować studentów z trzech kierunków: Informatyki, Ekonomii i Budownictwa.
- Postanowiliśmy zainwestować w młodość. W ten sposób, te pieniądze mają szanse zaprocentować na całe lata – mówił Andrzej Brachmański.

Na finansowe wsparcie zielonogórskich radnych mogą liczyć żacy, którzy do końca roku akademickiego wykażą się wynikami w nauce, działalnością naukową ale i własną aktywnością.
- Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli wesprzeć także studentów z innych kierunków – mówił Andrzej Bocheński.

Kwota jaka radni klubu Zielona 2020 przeznaczyli dla studentów z Zielonej Góry to 90 tys. zł Tym sposobem 30 studentów otrzyma po 3 tys. zł.

- Być może to początek pewnej tradycji i miejmy nadzieję, w przyszłości takie stypendia otrzymają również studenci UZ z innych miast. – mówił rektor ds. studenckich prof. Wojciech Strzyżewski.

Radni z Zielonej 2020 zgodnie przyznali, że pieniądze mają pomóc zatrzymać najzdolniejszych studentów w rodzinnym mieście.
- Kolejny argument to taki, by młodzi i zdolni zasilili nasza „strefę przemysłową”. Nie chcielibyśmy by najzdolniejsi wyjeżdżali za pracą za granicę. Te pieniądze mam nadzieję posłużą studentom na zakup np. tabletu czy mobilnego internetu - mówił Filip Gryko.

Nabór wniosków stypendialnych rozpocznie się już na koniec czerwca. Wypłata ma mieć miejsce na inauguracji roku akademickiego.

Krzysztof Grabowski

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki