Kolejne 3 miliony dla sołectw

27 Listopad 2013
Zielonogórzanie właśnie składają wnioski do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, a mieszkańcy gminy mają Fundusz Integracyjny.

Na ten cel prezydent zapisał w budżecie miasta 6 mln zł. Mieszkańcy sami zadecydują, na co je wydać. W projekcie budżetu miasta są też zapisane 3 mln zł na Fundusz Integracyjny. Przypomnijmy, to przed-połączeniowa oferta miasta. Jeśli do niego dojdzie, Fundusz Integracyjny zostanie zwielokrotniony z dodatkowych pieniędzy przekazanych przez ministra finansów. W sumie do gminy ma trafić 100 mln zł. Teraz mieszkańcy sołectw testują funkcjonowanie funduszu.

Na wtorkowej sesji prezydent zaproponował, by te 3 mln zł wpisać do wieloletniej prognozy finansowej.

- Dlaczego? – pytali radni.

- W przyszły piątek rozpoczynam serię spotkań w sołectwach. Chcę mieć pewność, że państwo akceptują ten wydatek. Taką wiadomość przekażę mieszkańcom. Nie możemy czekać na uchwalenie budżetu - tłumaczył prezydent Janusz Kubicki.

Radnych przekonał – zagłosowali za wpisaniem 3 mln zł na Fundusz Integracyjny. „Za” był nawet Mirosław Bukiewicz, szef klubu PO. – Od początku byłem przeciwny wydawaniu tych pieniędzy przed połączeniem. Po połączeniu jak najbardziej – tłumaczył M. Bukiewicz. – Głosowałem „za”, żeby nie być posądzanym, że jestem przeciw połączeniu.

(tc)