Przy świetlicy już jasno. A dzieci mają taaakie zabawki!

7 Listopad 2013
W środę, w Drzonkowie, odebrano dwie inwestycje dofinansowane z Funduszu Integracyjnego.

Przy świetlicy i przy prowadzącej do niej drodze dojazdowej stanęły już cztery nowe lampy. – Jedyna trudność dotyczyła dopasowania kostki brukowej do wcześniejszego stanu. W projekcie było tak, że dwie lampy mają świecić jak oświetlenie zmierzchowe, a pozostałe miały być włączane ręcznie. Załatwimy to tak, by można było sterować ręcznie całym oświetleniem – tłumaczy Maciej Ćwiliński, wykonawca zadania.

. Najbardziej zadowolona jest jednak Mariola Szkwarek, członkini rady sołeckiej Drzonkowa. - Sprawdziłam, plac przy świetlicy jest teraz dobrze oświetlony, mamy teraz dobrą widoczność na drogę i parking, wreszcie coś widać. Na sylwestra też się przyda, ale najbardziej poprawi nam się bezpieczeństwo i komfort na wiosennych imprezach – mówi.

Na oświetlenie mieszkańcy przeznaczyli z Funduszu Integracyjnego kwotę 15 tys. zł.

Tego samego dnia przekazano do użytku placu zabaw przy ulicy Rajtarowej. Na realizację tego zadania miasto przekazało 56 tys. zł w ramach Funduszu Integracyjnego, pozostałe 36 tys. wyłożyła gmina. W ciągu kilkunastu dni powstało tu minimiasteczko zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią, karuzelą, dużą piramidą wspinaczkową, piaskownicą i mniejszymi zabawkami.

- Czas na realizacjiębył dość krótki, mimo to wykonawca wywiązał się terminowo. Nie mieliśmy praktycznie żadnych uwag do jakości wykonanych robót i zamontowanych urządzeń - mówi Bartosz Klimkowski, podinspektor w Referacie Infrastruktury Technicznej Urzędu Gminy Zielona Góra.

(kg)