Lampy świecą się na Edenie

31 Grudzień 2013
W ostatnim dniu starego roku firma Volta przekazała oświetlenie na osiedlu Eden w Drzonkowie. – Kiedy lampy będą się świecić? – pytali się mieszkańcy.

- Myślę, że od czwartku – odpowiadał Maciej Ćwiliński z firmy Volta. To kolejna inwestycja wykonana w ramach funduszu integracyjnego. A właściwie dwie, bo we wtorek Volta przekazał gminie dwa fragmenty ulicznego oświetlenia.

Pierwszy, niewielki, liczący pięć lamp (koszt 30 tys. zł), to oświetlenie ul. Odrzańskiej w Nowym Kisielinie. To fragment ulicy, z zakrętem na górce, który nie był oświetlony. Wcześniej, na początku wsi (od strony miasta) są nowe lampy. Poniżej funkcjonuje stare oświetlenie. Brakowało lamp na zakręcie ul. Odrzańskiej.

O wiele większa inwestycję jest oświetlenie na os. Eden w Drzonkowie. Do tej pory lampy ustawione były jedynie przy ul. Rataja. Dalej osiedle tonęło w ciemności. Dlatego mieszkańcy przegłosowali, żeby w ramach Funduszu Integracyjnego, oświetlić kolejne ulice.

- Inwestycja kosztowała 120 tys. zł. Oświetlenie stanęło wzdłuż ulic: Przyjemnej, Radosnej, Pogodnej i Przytulnej – tłumaczy Ryszard Judziński, który z ramienia miasta nadzorował inwestycję.- Teraz oświetlone będzie 1.300 metrów ulic. Postawiliśmy tutaj 30 lamp – mówił M. Ćwiliński, na próbę włączając oświetlenie. – Teraz pozostaną tylko formalności, podpisanie umowy na dostarczenie prądu i podłączenie licznika.

– Kiedy lampy będą się świecić? – pytali się mieszkańcy.
- Myślę, że od czwartku – odpowiadał M. Ćwiliński.

- To kolejny etap oświetlenie os. Eden. Teraz lampy są przy głównych ulicach. W przyszłości do zrobienia zostaną boczne odnogi, przy których w tej chwili mieszka niewielu ludzi – dodaje Bartosz Klimkowski referatu infrastruktury technicznej rzędu gminy.

(tc)