Z Funduszu Integracyjnego ulica Turystyczna

10 Styczeń 2014
Końcówka roku była bardzo intensywna. Mieszkańcy gminy, dzięki pieniądzom z Funduszu Integracyjnego, zyskali wyremontowaną ulicę, nowy dach świetlicy, namioty i oświetlenie na Edenie.

- Aura nam sprzyjała, dzięki czemu mogliśmy w grudniu pracować pełną parą i skończyć kilka inwestycji, zgodnie z założeniami, jeszcze w 2013 r.– mówił Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami, który koordynuje większość inwestycji z Funduszu Integracyjnego. W 2013 r., o przeznaczeniu 3 mln zł z miejskiego budżetu,  zadecydowali sami mieszkańcy sołectw.

I tak, tuż przed świętami, budowlańcy skończyli remont dachu świetlicy w Zatoniu (piszemy o tym na stronie 3) i remont ul. Turystycznej w Przylepie. Tuż przed sylwestrem, w poniedziałek, wiceprezydent Dariusz Lesicki wręczył mieszkańcom Jan trzy namioty, we wtorek wykonawca przekazał oświetlenie ul. Odrzańskiej w Nowym Kisielinie i os. Eden w Drzonkowie.

Przylep – ul. Turystyczna

We wszystkich sondach ulicznych, robionych przez „Łącznik”, mieszkańcy Przylepu, pytani o największą bolączkę, bez zastanowienia odpowiadali – drogi. Dlatego cały Fundusz Integracyjny w Przylepie (490 tys. zł) przeznaczyli na wyremontowanie ul. Turystycznej.

- Jak wyszło? – zapytaliśmy dwóch mieszkańców okolicznych posesji. Okazuje się, że równa, dobra droga niesie nowe problemy.

- Na tej drodze powinny być co najmniej dwa pagórki. Chodzi mi o progi zwalniające – komentował Kazimierz Skrzeczkowski. - Teraz, kiedy nawierzchnia jest zupełnie inna niż ta poprzednia, błotno-piaszczysta, kierowcy jeżdżą bardzo szybko. Wielu skraca sobie tędy drogę, wolą jechać Turystyczną, np. kierowcy ciężarówek rozwożących towar. Oczywiście, rozwijając przy tym szybkość „ile fabryka dała”.

Stojący obok starszy z mężczyzn dodał: - Ważne jednak, że już się nie kurzy. Wcześniej były tutaj gigantyczne dziury, błoto i kurz. Teraz tę drogę rzeczywiście można nazwać ulicą. Pewnie, że jesteśmy zadowoleni - mówił Kazimierz Pawlak.

(kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki