Przylep 490 tys. zł wyda na drogi

16 luty 2013
Największa bolączka Przylepu? Dziurawe boczne drogi! Dlatego cały Fundusz Integracyjny dla wsi - 490 tys. zł - pójdzie na jedną z ulic: Robotniczą lub Turystyczną..

- Drogi! To najważniejsza sprawa! Tak istotna, bo dotyka wszystkich, i starych, i nowych mieszkańców. Jestem przekonany, że każda z zapytanych  osób w pierwszej kolejności wskazała właśnie na ten problem - mówił przed tygodniem sołtys Przylepu Maciej Olszewski. - Niezależnie, czy mieszka się w mieście, czy na wsi - każdy chce mieć dobry, porządny dojazd do domu. Oświetlony. Najlepiej z chodnikiem. A w Przylepie jest dużo domów i wciąż ich przybywa, więc i dróg potrzeba coraz więcej. One będą robione, systematycznie, ale to wymaga czasu. Bo to sporo kosztuje, a przecież w gminie jest nie tylko Przylep, trzeba sprawiedliwie obdzielić wszystkie wioski.
Cała rozmowa.

Był bardzo sceptycznie nastawiony do Funduszu Integracyjnego, bo potrzeba jest tak dużo, że przy podziale Funduszu Integracyjnego może dojść do sąsiedzkich sporów.

Jego obawy okazały się płonne. Podczas piątkowego zebrania wiejskiego (przyszło ok. 150 osób) Fundusz Integracyjny znalazł się w ostatnim punkcie programu. Wcześnie sołtys przedstawił zprawozdnia z działalności oraz zasady podziału funduszu sołeckiego. Tradycyjnie, jak na wszystkich zebraniach wiejskich, wójt Mariusz Zalewski tłumaczył obowiązujące w gminie zasady dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków i sposób utylizacji odpadów azbestowych.

Na koniec zebranie zajęło się podziałem Funduszu Integracyjnego. Chociaż spotkanie informacyjne organizowane przez władze miasta zaplanowano w przyszłym tygodniu (sprawdź harmonogram), to mieszkańcy potrzebowali jedynie kilkanaście minut, by zadecydować na co wydać swoje 490 tys. zł.
Przegłosowano remont ul. Robotniczej lub Turystycznej. Do wyboru. Obydwie mają gotowe projekty inwestycji.

(tc)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki