Chodnik czy zabawki? Co zrobić w Kiełpinie?

29 Listopad 2013
Na co przeznaczyć, w przyszłym roku, pieniądze z Funduszu Integracyjnego? M. in. o tym będzie można porozmawiać w czwartek, na spotkaniu z prezydentem.

- Czekam z niecierpliwością na spotkanie. Sama jestem ciekawa, co powiedzą mieszkańcy – przyznaje sołtyska Kiełpina, Katarzyna Jankowska. – Czy poruszą temat chodnika?

Bo akurat ta sprawa wzbudziła we wsi nie tylko zdziwienie, ale też... rozczarowanie, jak mówi sołtyska. Przypomnijmy, tegoroczną pulę Funduszu Integracyjnego – ok. 23 tys. zł – mieszkańcy przeznaczyli na chodnik. - To najpilniejsza sprawa! – przyznali zgodnie. Rzeczywiście, chodnik ciągnący się wzdłuż drogi powiatowej nie budził zaufania – nierówne, wystające płytki, wysokie krawężniki. Aż się prosiło o remont!

- I myśmy właśnie o remoncie myśleli. Że ten chodnik, który już we wsi jest, zostanie odnowiony, wyrównany, przełożony. A tu okazało się, że na początku Kiełpina powstaje zupełnie nowy, nieduży fragment! – opowiadała nam zdziwiona sołtyska.

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy o nowym kawałku chodnika, przyznali, że owszem, zawsze dobrze, gdy coś nowego się buduje, ale czy rzeczywiście o to właśnie chodziło?
Na czwartkowym spotkaniu będzie okazja, by rozwiać wszystkie wątpliwości. I może czas, by zastanowić się, na co przeznaczyć w 2014 r. pieniądze z miasta?

Są jakieś pomysły?

- Tego nie jestem w stanie określić. Nie wiem, w jakim kierunku pomkną myśli mieszkańców – dodaje pani Katarzyna. – Słyszę tu i ówdzie różne głosy. Może będą tacy, którzy zechcą kontynuować sprawę chodnika, czyli doprowadzić jednak do remontu starego odcinka? Może powróci temat rewitalizacji parku, choć nie miał ostatnio wielu zwolenników? A może warto dołożyć do wyposażenia placu zabaw, który w przyszłym roku ma nam postawić gmina? Pytań i pomysłów może być wiele....

Spotkanie w czwartek, 5 grudnia, w punkcie bibliotecznym, godz. 17.00.

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki