Robimy drogę w Przylepie i chodniki

26 Październik 2013
Fundusz Integracyjny zawitał do Przylepu. Rozpoczął się remont ul. Turystycznej. Początek robót zaplanowano tak, by w okresie Wszystkich Świętych nie tamować ruchu w kierunku cmentarza. W kilku innych sołectwach odebrano kolejne chodniki.

Inwestycje z Funduszu Integracyjnego wciąż trwają w Zawadzie, gdzie przy ulicy Zielonogórskiej oddano właśnie do użytku 75 mb chodnika. - Dobrze się stało, że położono kawałek chodnika przy Zielonogórskiej, chociaż jest tego niezbyt wiele. Uważam, że jeszcze więcej można byłoby zrobić przy szkole. Jednak, jak to mówią, darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda - śmieje się Marzena Biedniak, mieszkanka Zawady. - Na pewno teraz idzie się zdecydowanie lepiej.

Do końca października, w Zawadzie, powstaną przed szkołą progi zwalniające i łańcuchowe ogrodzenie. - Progi na drodze będą ułożone w jednej linii. Elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci zostaną zamontowane do końca miesiąca – podkreśla Agnieszka Stelmasik, dyrektorka Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg.

W Zawadzie odebrano także chodnik przy ul. Szkolnej, prowadzący od kościoła w kierunku szkoły. Także w innych sołectwach trwają prace przy budowie ciągów komunikacyjnych. W Jeleniowie właśnie układany jest chodnik, powinien być zrobiony do końca miesiąca.

Ciekawa sytuacja jest w Kiełpinie, gdzie po zakończeniu prac nad fragmentem chodnika pozostały kilkutysięczne oszczędności. Podobnie w Suchej, gdzie również nie wykorzystano wszystkich pieniędzy z tegorocznej puli Funduszu.

- W związku z tym ogłosiliśmy teraz jeden przetarg na położenie dalszego ciągu chodników w tych miejscowościach. Nie będzie to łatwe w realizacji, ponieważ przed końcem roku firmy są obłożone robotą i nie chcą się podejmować tak niewielkich prac – mówi A. Stelmasik.

Na poważnie rozpoczęły się także prace przy budowie ul. Turystycznej w Przylepie. W poniedziałek spotkaliśmy tam przedstawicieli miasta, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz wykonawcy.

- Chodzi o to, by wykonawca wypoziomował urządzenia wodno-kanalizacyjne do nowej nawierzchni, by później, w momencie odbioru inwestycji, studnia nie znalazła się pod nawierzchnią z kostki brukowej – mówi Arkadiusz Karpacz, inspektor nadzoru ZWIK.

- Robiona jest teraz regulacja urządzeń studni, przebudowa dwóch wpustów deszczówki, korytowanie, potem pozostałe elementy warstw konstrukcyjnych – wylicza Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.

Remont 428 metrów ul. Turystycznej kosztować będzie prawie pół miliona złotych. Początek robót zaplanowano tak, by w czasie zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych nie tamować ruchu w kierunku cmentarza.

(kg)

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki