Kolejny plac zabaw dla Drzonkowa

15 Październik 2013
Przy ul. Rajtarowej powstanie trzeci plac zabaw we wsi. Tak zadecydowali mieszkańcy w ramach Funduszu Integracyjnego.

Dyskusja podczas zebrania wiejskiego nad podziałem środków z tegorocznego Funduszu Integracyjnego była burzliwa. Jednak pomysł, by wybudować kolejny, trzeci plac zabaw nie budził kontrowersji. Z ul. Rajtarowej jest spory kawałek do placu zabaw w ośrodku sportowym czy do szkoły, a w Drzonkowie jest sporo maluchów.

Dlatego mieszkańcy przeznaczyli na ten cel 56 tys. zł. – I jeżeli będą oszczędności z innych zadań, to je dołożymy do placu zabaw- mówiła wówczas sołtys Renata Woźniak.

- Jeżeli zabraknie pieniędzy to ja dołożę resztę – zadeklarował wówczas wójt Mariusz Zalewski. I słowa dotrzymał. Gmina dołoży brakujące 36tys. zł – cały plac kosztować będzie 92 tys. zł.

- Teraz jest tutaj szczere pole, a wcześniej był tutaj plac zabaw, ale został zlikwidowany. Urządzenia nie spełniały już wymogów bezpieczeństwa – mówi Bartosz Klimkowski z urzędu gminy.

Po ukończeniu zadania dzieci z Drzonkowa będą miały do dyspozycji m.in. huśtawki pojedyncze i dwuosobowe wahadłowe, zjeżdżalnie, karuzelę, piramidę wspinaczkową, piaskownicę i kilka mniejszych urządzeń. Wykonawcą będzie firma Free Kids. Termin zakończenia zdania przewidziano na koniec października.

- Mamy doświadczenie w takich budowach, wykonaliśmy kilkaset placów zabaw, jesteśmy producentem wyposażenia placów zabaw. Za te pieniądze, czyli ponad 90 tys. złotych można zrobić bardzo fajny plac zabaw. Z takich ciekawszych urządzeń fajna będzie piramida wspinaczkowa i linowa dla dzieci, które chcą się wykazać swoją sprawnością – mówi Radosław Dukat przedstawiciel firmy.

(kg)