SONDA – Czy twoja wieś dobrze podzieliła Fundusz Integracyjny?

15 Marzec 2013
Natalia Leszko z Jeleniowa: - Budowa chodnika? Wreszcie! Codziennie dojeżdżam do pracy, w Zielonej Górze. W Jeleniowie mieszka dużo dzieci. Chodzą po drodze, a właściwie uciekają przed samochodami ciężarowymi, codziennie jeżdżącymi do tutejszego zakładu. Chodnik poprawi bezpieczeństwo przechodniów.

Krystyna Czarna z Łężycy:
- Nasza młodzież spotyka się teraz właściwie na ulicy. Sama korzystam, w świetlicy, z zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Nasza Łężyca. Tam zdecydowanie brakuje miejsca. Jestem zadowolona, że pieniądze z Funduszu Integracyjnego przeznaczono na boisko w Łężycy.

Janusz Sikora z Krępy:
- Nasza wieś jest zintegrowana. Poprzez festyny i zabawy dla dzieci. Kiedyś częściej się odbywały się takie imprezy. Myślę, że teraz to miejsce, czyli plac festynowy, będzie należycie wykorzystane. Damy też zajęcie młodzieży, która będzie mogła pozytywnie spożytkować swoją energię.

Ludmiła Dziobek z Nowego Kisielina:
- Słyszałam o dodatkowych pieniądzach, cieszę się, że kilka ważnych dla mieszkańców miejsc zostanie dofinansowanych. Sama zamierzam skorzystać z aerobiku, słyszałam, że pojawi się dodatkowy sprzęt, np. bieżnia. Mam trzech synów, którzy zapewne również skorzystają z siłowni, w budynku świetlicy.

Mariola Sikora z Barcikowic Małych:
- Byłam na zebraniu w sprawie podziału pieniędzy integracyjnych i jestem zadowolona z ich przeznaczenia. Te pieniądze pomogą nam w wyrównaniu drogi, z Barcikowic Małych do Kiełpina. Sporo osób dojeżdża tą drogą. Od Barcikowic jest jeszcze gorsza droga i dwa razy dłuższa.

Bogdan Bogucki z Raculi:
- Dobrze się stało, że pieniądze poszły na konkretny cel. Mamy fajnego sołtysa i jemu remont świetlicy się na pewno przyda. Występy zespołów muzycznych i przedstawienia teatralne były organizowane w remizie. Teraz będzie miał swobodę. To miejsce było bardzo potrzebne.

(kg)