Znamy wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego

10 luty 2014
Najwięcej głosów - 3.898 - oddali mieszkańcy na wyremontowanie starej kotłowni przy ul. Władysława IV. Powstanie tu Dzienny Ośrodek Młodzieżowy. Z małych projektów najwięcej głosów zdobyła budowa pawilonów dla kotów.
- Dziękuję mieszkańcom miasta za wykazanie dużej aktywności w decydowaniu o tym, na co przeznaczymy pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Przepraszam też, że termin podania listy zadań do realizacji, nieznacznie się przesunął. Ale było to niezależne od nas, bo mobilizacja zielonogórzan w zbieraniu głosów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówił, podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, prezydent Janusz Kubicki.
Urzędnicy przeliczyli 80 tysięcy głosów (w ubiegłym roku 12 tysięcy), które zostały oddane na 92 duże zadania i 105 małych. W rezultacie trzy duże zadania zostały skierowane do realizacji, na podstawie uzyskanych głosów. Są to: „Remont budynku po byłej kotłowni przy ulicy Władysława IV na Dzienny Ośrodek Młodzieżowy” (prawie 4 tysiące głosów), „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Budowlanych, przy ulicy Botanicznej” oraz „Kompleksowa modernizacja boiska „Pod Hubą” przy ulicy Zawadzkiego „Zośki”.
 
Wśród mniejszych zadań pierwsze miejsce pod względem głosów zajęła „Budowa pawilonu dla bezdomnych kotów”. Poza tym były projekty m.in.: boisk, placów zabaw, naprawa chodników i oświetlenie ulic, czy parkingów.
 
Ze 105 małych zadań przekazano do realizacji 14. Ale ich liczba może ulec zmianie. – Moim marzeniem jest zrealizowanie przynajmniej dwudziestu, ale to okaże się dopiero po przetargach – wyjaśnia prezydent Kubicki i prezentuje tzw. listę rezerwową. Ale nie czas na to, by przedwcześnie ją publikować... Najpierw muszą być znane realne kwoty na to, co zostało wybrane, a potem zostaną podjęte kolejne decyzje. Będą one znane dopiero po przetargach, których ogłoszenie planuje się niebawem.

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki