Zielona Strzała prawie skończona

15 Listopad 2013
Oj, chciałoby się już wskoczyć na siodełko! Cierpliwości. Kolejnym odcinkiem rowerostrady pomkniemy jeszcze w tym miesiącu.

Co tam prognozy pogody, co tam zbliżająca się wielkimi krokami zima. Nic nie zagrozi spełnieniu marzeń wielu rowerzystów. Jesteśmy już na finiszu największej inwestycji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. – Właściwie to brakuje jeszcze oświetlenia, czekamy na lampy, to kwestia dni, kiedy do nas dotrą – wyjaśnia Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami w urzędzie miasta.

Firma Exalo Drilling z asfaltową ścieżką „dobiła” właśnie do ul. Kożuchowskiej. Bo właśnie do tego miejsca prowadzi kolejny fragment Zielonej Strzały, swój początek ma przy ul. Ogrodowej.

To spory kawałek. Kosztował ok. 1,6 mln zł (trzeba było dołożyć do pierwotnej ceny inwestycji ok. 300 tys. zł). Początkowo trasa miała być krótsza, ale ze specjalną kładką nad ulicą. Kładka okazała się za droga, zamiast niej zrobiono na ul. Sikorskiego tzw. próg wyniesiony. Dołożono za to Zielonej Strzale metrów. Ścieżka rowerowa biegnie teraz aż do Kożuchowskiej, powyżej ul. Emilii Plater. Ma 2,5 m szerokości, wzdłuż niej położono też chodnik dla pieszych, ustawiono ławeczki. Będzie też kącik dla miłośników kolei, którzy pamiętają, że Zielona Strzała biegnie po śladach dawnej Kolejki Szprotawskiej. – Zrobimy ekspozycję z fragmentów dawnego torowiska, niewykluczone, że znajdzie się tam także tablica informacyjna – zdradza P. Urbański. I zapewnia, że nowym odcinkiem rowerostrady będzie można pojechać jeszcze w listopadzie.

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki