Zabawa na polanie i gra u króla

21 Sierpień 2020
Kolejne inwestycje z Budżetu Obywatelskiego już cieszą oczy mieszkańców. Gotowe są drewniane urządzenia na Polanie Piastowskiej oraz boisko wielofunkcyjne przy ul. Władysława IV.

Przy ul. Władysława IV będzie można już korzystać z „Boiska u króla” – taką nazwę nosiło zadanie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Na boisku wielofunkcyjnym o pow. 288 mkw. będzie można zagrać w piłkę nożną i siatkówkę. – Nawierzchnię wykonano ze sztucznej trawy na macie elastycznej o wysokości włókna 14 mm – wyjaśnia Tomasz Tyszkiewicz, z Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. Zrobiono też ogrodzenia w formie piłkochwytu, opaskę wokół boiska oraz zamontowano wyposażenie do gier. Realizacja zadania kosztowała ok. 151 tys. zł.

Z kolei w okolicy amfiteatru, za sprawą Ruchu Miejskiego, który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego, pojawiły się nowe urządzenia i rośliny, m.in. drzewa owocowe.

Projekt przygotowała pracownia Atelier-Projekt, inwestycję realizowała zielonogórska firma TAXUS. Całość kosztowała ok. 208 tys. zł. Prace nadzorował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. – Wszystko konsultowaliśmy z wnioskodawcami. Od realizacji projektu budowlanego po realizację prac w terenie – tłumaczy Paweł Wysocki z ZGM. - Na polanie pojawiły się nowe ławki, stoliki szachowe, specjalna instalacja zabawowo-sprawnościowa z drewnianych elementów czy zdrój z wodą. Wszystko z naturalnych materiałów.

Posadzono buki czerwone, rokitniki, derenie, tawuły, jaśminowce i dzikie róże (w sumie 72 sztuki). Powstanie tu sad z 12 jabłoniami, czterema śliwami i ośmioma czereśniami.

(rk, red)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki