Zabawa na polanie i gra u króla

21 Sierpień 2020
Kolejne inwestycje z Budżetu Obywatelskiego już cieszą oczy mieszkańców. Gotowe są drewniane urządzenia na Polanie Piastowskiej oraz boisko wielofunkcyjne przy ul. Władysława IV.

Przy ul. Władysława IV będzie można już korzystać z „Boiska u króla” – taką nazwę nosiło zadanie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Na boisku wielofunkcyjnym o pow. 288 mkw. będzie można zagrać w piłkę nożną i siatkówkę. – Nawierzchnię wykonano ze sztucznej trawy na macie elastycznej o wysokości włókna 14 mm – wyjaśnia Tomasz Tyszkiewicz, z Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. Zrobiono też ogrodzenia w formie piłkochwytu, opaskę wokół boiska oraz zamontowano wyposażenie do gier. Realizacja zadania kosztowała ok. 151 tys. zł.

Z kolei w okolicy amfiteatru, za sprawą Ruchu Miejskiego, który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego, pojawiły się nowe urządzenia i rośliny, m.in. drzewa owocowe.

Projekt przygotowała pracownia Atelier-Projekt, inwestycję realizowała zielonogórska firma TAXUS. Całość kosztowała ok. 208 tys. zł. Prace nadzorował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. – Wszystko konsultowaliśmy z wnioskodawcami. Od realizacji projektu budowlanego po realizację prac w terenie – tłumaczy Paweł Wysocki z ZGM. - Na polanie pojawiły się nowe ławki, stoliki szachowe, specjalna instalacja zabawowo-sprawnościowa z drewnianych elementów czy zdrój z wodą. Wszystko z naturalnych materiałów.

Posadzono buki czerwone, rokitniki, derenie, tawuły, jaśminowce i dzikie róże (w sumie 72 sztuki). Powstanie tu sad z 12 jabłoniami, czterema śliwami i ośmioma czereśniami.

(rk, red)