W Chynowie bezpieczniej bo jaśniej!

12 Sierpień 2022
Rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych LED w ramach zadań „Przyjazny i Sportowy Chynów” oraz „DbaMY o Nasz Chynów”, które zdobyły poparcie mieszkańców w budżecie obywatelskim.

Instalacja oświetlenia na os. Kolorowym jest realizowana etapami od lat, w tej części miasta postawiono łącznie 206 lamp. Do września zostanie ustawionych 77 kolejnych słupów LED. Inwestycję oszacowano na ok. 549 tys. zł, głównym wykonawcą jest firma ITINET R. Wojniusz, R. Wojniusz s.c.

Gdzie staną latarnie? Na ul. Pomarańczowej i Brązowej (9), Pastelowej (7), Platynowej (9), Waniliowej i Mahoniowej (6), Pistacjowej (8), Beżowej (14), Karminowej (2), Błękitnej (7), Szkarłatnej, Grafitowej i Purpurowej (10), Oliwkowej - od skrzyżowania z Seledynową (3), Oliwkowej - na odcinku od ul. Niebieskiej do Kremowej (2).

W proces oświetlania Chynowa, a tym samym podnoszenia poziomu bezpieczeństwa tej części miasta, zaangażowany jest Zbigniew Binek, radny Zielona Razem. - Realizujemy wszystko po kolei, z harmonogramem oraz mapką w ręku. Dzięki temu zielonogórzanie mają pewność, że warto brać udział w kolejnych głosowaniach w budżecie obywatelskim - podkreśla Z. Binek.

W kolejce czekają kolejne ulice, m.in. Granatowa, Niebieska, Bordowa, Lazurowa, Różowa, Biała, Siwa. Miasto ma zamontować na nich łącznie 85 słupów oświetleniowych. To również efekt głosowania zielonogórzan w BO. - Gdy zrealizujemy oba zadania, w tej części Chynowa będzie potrzebnych jeszcze 79 lamp. Sądzę, że ta propozycja również zyska poparcie mieszkańców - dodaje radny.

(md)