Powstanie bikepark w Zielonej Górze?

7 Sierpień 2019
O tym, że Zielona Góra z roku na rok jest coraz bardziej przyjazna rowerzystom, nie trzeba nikogo przekonywać. Powstają ścieżki, system roweru miejskiego cieszy się powodzeniem, a teraz – w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 – może powstać bikepark z prawdziwego zdarzenia.

Tomasz Kołodziejek zachęca do głosowania w tegorocznej edycji BO na projekt “Budowa bike-parku na terenie miasta Zielona Góra”. Apeluje do miłośników dwóch kółek: – Jeśli uwielbiacie jeździć na rowerze i chcecie nauczyć się pokonywać na nim różne terenowe przeszkody, głosujcie na nasz projekt!

Jak wyjaśnia, bikepark byłby gratką nie tylko dla tych, którzy świetnie radzą sobie na rowerze. Takie miejsce pomoże nabrać umiejętności również tym, którzy na dwóch kółkach czują się nie do końca pewnie. Projektodawca jest przekonany, że warto dołączyć do licznego grona miast w regionie i w kraju, które posiadają w swoich granicach taką wyjątkową rowerową trasę.

Zdjęcia: Przykład poprawnie zaprojektowanego małego bikeparku w miejscowości Černá Voda, w północnych Czechach. Materiały projektodawcy.