Pod Hubą dostanie drugie życie

9 Październik 2014
Budowlańcy rozebrali już stare trybuny i mury oporowe, teraz biorą się za drenaż wokół boiska „Pod Hubą”. – Bacznie śledzimy postęp prac. Z dnia na dzień to miejsce nabiera nowych kształtów! – cieszy się Paweł Wysocki.

Nic dziwnego, że radość Pawła Wysockiego jest tak wielka. Wspólnie z koleżankami i kolegami z Federacji Młodych Socjaldemokratów mocno przecież zabiegali o ratowanie zapomnianego, zniszczonego boiska „Pod Hubą”. Teraz, gdy na obiekcie trwają prace remontowe, bacznie przyglądają się postępom, robią zdjęcia, dyskutują w internecie.

A jest o czym. Przy ul. Zawadzkiego „Zośki” i ul. Świętych Cyryla i Metodego powstanie dwuczęściowe boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej, będzie także mniejsze, z poliuretanu, do koszykówki, siatkówki czy tenisa.

Pracownicy firmy Spiraea, która wygrała przetarg, do tej pory zajmowali się pracami porządkowymi. Rozebrali stare trybuny, mury oporowe, przycięli gałęzie przy drzewach, zlikwidowali stare ciągi komunikacyjne.

- Zgodnie z projektem zostawimy płytę boiska. Położymy na nią 15-centymetrową warstwę kruszywa. Kolejny nasz krok to wykonanie drenażu wokół boiska i ustawianie obrzeży – zapowiada Marek Przybylski, właściciel firmy Spiraea.

Do projektu udało się także „wcisnąć” niewielką siłownię na wolnym powietrzu.

- Zadanie obejmuje postawienie obiektów socjalnych dla zawodników uczestniczących w rozgrywkach, boiska będą w pełni oświetlone - tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami w urzędzie miasta.

Przypomnijmy, że pieniądze na przywrócenie Huby do życia pochodzą z budżetu obywatelskiego. To trzecie duże zadanie na ubiegłorocznej liście. Zyskało 3.145 głosów poparcia. Inwestycja będzie kosztowała 1 mln 137 tys. 750 zł.

W kampanię na rzecz boiska mocno zaangażowali się wtedy członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów. Powołali 10-osobową grupkę młodych ludzi, która zbierała głosy poparcia dla tego projektu wśród mieszkańców okolicznych osiedli i studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

- Trzeba podkreślić, że pomysłodawczynią kampanii na rzecz Huby była nasza koleżanka, Magdalena Bobek. Sporo głosów dostaliśmy dzięki akcji w społecznościowych mediach. Powstał nawet fanpage na Facebooku, pod nazwą „Drugie życie Huby”, prawie natychmiast zyskał ponad tysiąc zwolenników – wspomina Paweł Wysocki, przewodniczący FMS. - Wsparł nas także lider filmowej grupy Sky Piastowskie, Grzegorz Lipiec, który mocno udzielał się w tej sprawie na Facebooku. Przy zbieraniu głosów wykorzystaliśmy też spot filmowy reklamujący naszą inwestycję. To była nowość w historii budżetu obywatelskiego.

(kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki