Plac zabaw dla dużych dzieci

7 Sierpień 2019
Rafał Kasza walczy o ustawienie w mieście klatki… Spokojnie, to nie ma być areszt dla przeciwników radnego, tylko profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.

Konstrukcja stanęłaby w parku Tysiąclecia, w sąsiedztwie skateparku.

– To rodzaj klatki, czyli konstrukcji, na której byłyby umieszczone różne przyrządy – wyjaśnia radny Rafał Kasza (klub Zielona Razem), pomysłodawca projektu. – Dzięki nim będzie można ćwiczyć technikę, siłę chwytu, obręcze barkowe, balans ciała, mięśnie głębokie brzucha i pleców – wylicza. – Miłośnicy biegów z przeszkodami z większością tych narzędzi do ćwiczeń mają do czynienia pojedynczo. W klatce wystąpią w skondensowanej formie w tzw. „czteropaku” – śmieje się. – To taki scyzoryk z różnymi narzędziami, plac zabaw dla dużych dzieci, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tego jeszcze w mieście nie było! – zachwala zalety inicjatywy.

Oferta treningu na specjalnej konstrukcji jest skierowana do osób preferujących zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu, do osób chcących pracować nad swoją kondycją. To także propozycja adresowana do zielonogórskich biegaczy biorących udział w biegach z przeszkodami. Kombinacje zręcznościowe mają odwzorowywać przeszkody do pokonania w tego typu rywalizacji.

COMBO OCR BOX (tak fachowo nazywa się klatka) to wielofunkcyjne urządzenie do nauki i doskonalenia technik pokonywania przeszkód najczęściej spotykanych w biegach typu OC (Obstacle Course Racine – wyścigi na torach przeszkód).

Nie tylko dla zawodowców

Co chyba najważniejsze, konstrukcja proponowana przez radnego przyda się nie tylko osobom mającym już spore doświadczenie zdobyte podczas rywalizacji w biegach z przeszkodami, ale i zaczynającym dopiero przygodę z treningami. Pomoże utrzymać sprawność fizyczną i ćwiczyć tężyznę ciała. Tor ma być dostępny nieodpłatnie dla każdego mieszkańca Zielonej Góry chętnego do ćwiczeń.

Rafał Kasza podkreśla, że projekt umożliwi zielonogórzanom skorzystanie z kompleksowej oferty sportowo-rekreacyjnej parku sprawnościowego.

– Mimo funkcjonowania na terenie miasta wielu siłowni plenerowych, wiąż brakuje nam kompleksowej oferty pozwalającej na aktywny tryb życia poprzez stosowanie ćwiczeń opartych na obciążeniu własnego ciała, kształtowanie siły uchwytu itp. – kończy R. Kasza. – Budowa stacjonarnej konstrukcji umożliwi organizację treningów sportowych mających na celu poprawę sprawności fizycznej, kształtowanie sylwetki, schudnięcie i relaks.

(rk)