Koniec zgłoszeń do budżetu obywatelskiego

12 Grudzień 2013
Pomysł goni pomysł! W pierwszym etapie budżetu obywatelskiego zgłosiliście blisko 300 wniosków!

Pierwszy etap Zielonogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 r. już za nami. W środę urzędnicy zakończyli przyjmowanie wniosków od mieszkańców. To niebywałe! Zgłosiliście blisko 300 wniosków! Prawie jeszcze raz tyle, co w ubiegłym roku!

Jakie propozycje trafiły do urzędu? Nikogo chyba nie zdziwi, że mnóstwo wniosków dotyczy remontów i budowy dróg, chodników. Mieszkańcy często proszą też o oświetlenie.

W tym roku jest szczególnie dużo życzeń od najmłodszych obywateli. W ich imieniu wnioski złożyli, oczywiście dorośli... O czym marzą dzieci? A o nowych placach zabaw przy przedszkolach, o boiskach, basenie, parku rozrywki - o miejscach, w których można pobiegać, poskakać, po prostu radośnie poszaleć!

Co teraz będzie działo się z wnioskami? Wszystkie trafią w ręce specjalistów od inwestycji i planowania. Będą oni mieli czas do 29 grudnia, by propozycje zweryfikować i ustalić listę zadań, które zostaną poddane głosowaniu. A głosowanie, według harmonogramu, powinno się zacząć w ostatni dzień starego roku. Głosować będzie można do 31 stycznia 2014 r. Ogłoszenie wyników 6 lutego.

(dsp)