Iluminacja lasu Braniborskiego

7 Sierpień 2019
Grupa Inicjatywna z ul. Chmielnej w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zachęca wszystkich zielonogórzan do oddania swojego głosu na projekt pt. Iluminacja lasu Braniborskiego. Chodzi o doświetlenie drogi na cmentarz, toru przeszkód, toru rowerowego.

– Myślimy o wszystkich mieszkańcach tej części miasta. Na naszym osiedlu mieszkają zarówno osoby starsze, jak i małżeństwa z dziećmi – mówi dr Agnieszka Opalińska z Grupy Inicjatywnej. – Oświetlenie drogi oraz dwóch wejść prowadzących na cmentarz zwiększy bezpieczeństwo.

Jak przekonuje Emilia Kondrad, iluminacja lasu Braniborskiego jest projektem szczególnym. – Wynika z bezpośredniej potrzeby mieszkańców. Las Braniborski jest dla mieszkańców Zielonej Góry od wielu lat jedną z dróg na cmentarz, ale także na stadion żużlowy – mówi.

Dr Opalińska podkreśla, że realizacja projektu zwiększy też funkcjonalność toru przeszkód i toru rowerowego, które Grupa Inicjatywna wywalczyła w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego. Z toru przeszkód korzysta już wielu mieszkańców, a lada moment do użytku zostanie oddany tor rowerowy. To wyjątkowe atrakcje dla wszystkich aktywnych mieszkańców, w każdym wieku. Jeśli w tym roku także uda się wygrać, oba tory będą służyć mieszkańcom bez względu na porę roku.

Zaangażowanie i determinacja Grupy Inicjatywnej z ul. Chmielnej jest już w mieście znana. Przypomnijmy, że to dzięki Grupie powstały także ławki w lesie Braniborskim, kosze na odchody pupili, podjazd dla wózków. – Staramy się balansować pomiędzy większymi i mniejszymi potrzebami mieszkańców w różnym wieku – mówi dr Opalińska.

– Bezpieczniej, praktyczniej i piękniej! Taka jest teraz potrzeba mieszkańców, a projekt “Iluminacja lasu Braniborskiego” spełnia te oczekiwania – mówią projektodawcy i zachęcają do oddania głosu na ich inicjatywę.

 

Redakcja portalu wzielonej.pl