Iluminacja lasu Braniborskiego

7 Sierpień 2019
Grupa Inicjatywna z ul. Chmielnej w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zachęca wszystkich zielonogórzan do oddania swojego głosu na projekt pt. Iluminacja lasu Braniborskiego. Chodzi o doświetlenie drogi na cmentarz, toru przeszkód, toru rowerowego.

– Myślimy o wszystkich mieszkańcach tej części miasta. Na naszym osiedlu mieszkają zarówno osoby starsze, jak i małżeństwa z dziećmi – mówi dr Agnieszka Opalińska z Grupy Inicjatywnej. – Oświetlenie drogi oraz dwóch wejść prowadzących na cmentarz zwiększy bezpieczeństwo.

Jak przekonuje Emilia Kondrad, iluminacja lasu Braniborskiego jest projektem szczególnym. – Wynika z bezpośredniej potrzeby mieszkańców. Las Braniborski jest dla mieszkańców Zielonej Góry od wielu lat jedną z dróg na cmentarz, ale także na stadion żużlowy – mówi.

Dr Opalińska podkreśla, że realizacja projektu zwiększy też funkcjonalność toru przeszkód i toru rowerowego, które Grupa Inicjatywna wywalczyła w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego. Z toru przeszkód korzysta już wielu mieszkańców, a lada moment do użytku zostanie oddany tor rowerowy. To wyjątkowe atrakcje dla wszystkich aktywnych mieszkańców, w każdym wieku. Jeśli w tym roku także uda się wygrać, oba tory będą służyć mieszkańcom bez względu na porę roku.

Zaangażowanie i determinacja Grupy Inicjatywnej z ul. Chmielnej jest już w mieście znana. Przypomnijmy, że to dzięki Grupie powstały także ławki w lesie Braniborskim, kosze na odchody pupili, podjazd dla wózków. – Staramy się balansować pomiędzy większymi i mniejszymi potrzebami mieszkańców w różnym wieku – mówi dr Opalińska.

– Bezpieczniej, praktyczniej i piękniej! Taka jest teraz potrzeba mieszkańców, a projekt “Iluminacja lasu Braniborskiego” spełnia te oczekiwania – mówią projektodawcy i zachęcają do oddania głosu na ich inicjatywę.

 

Redakcja portalu wzielonej.pl

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki