Do wykorzystania mamy aż 6 mln zł

31 Grudzień 2015
- Nowością budżetu obywatelskiego, za 2016 r., jest możliwość oddania aż czterech głosów na dwóch oddzielnych kartach do głosowania. Każdy pełnoletni zielonogórzan może poprzeć jeden duży projekt infrastrukturalny, jeden duży projekt oświatowy, jeden mały projekt infrastrukturalny i jeden mały projekt oświatowy – tłumaczył prezydent Janusz Kubicki podczas środowej konferencji prasowej.

Mamy w czym wybierać. Z aż  241 propozycji zgłoszonych do budżetu obywatelskiego, w 2016 r.,  171 pomyślnie przeszło formalną i merytoryczną weryfikację  urzędu miasta. Głosować będziemy mogli od 11 stycznia do 5 lutego.

Do zagospodarowania mamy aż sześć milionów złotych. Po weryfikacji w „grze” pozostało 171 propozycji. Wśród nich jest 67  tzw. dużych projektów infrastrukturalnych i 14 dużych oświatowych oraz 67 małych projektów infrastrukturalnych i 23 małych oświatowych.

Wzór wniosku zgłoszeniowego będzie można pobrać ze strony internetowej www.zielona-gora.pl z zakładki „Budżet obywatelski 2016” lub pobrać osobiście, w wersji papierowej, w Biurze Obsługi Interesanta, parter urzędu miasta, oraz w siedzibie Biura Analiz i Rozwoju, przy al. Niepodległości 13. Wypełnione wnioski można składać pod tymi samy adresami w godzinach pracy urzędu.

Wyniki głosowania poznamy 29 lutego.

- Nowością budżetu obywatelskiego, za 2016 r., jest możliwość oddania aż czterech głosów na dwóch oddzielnych kartach do głosowania. Na tej pierwszej wskazać możemy jeden duży i jeden mały projekt infrastrukturalny. Na drugiej karecie możemy wskazać jeden duży i jeden mały projekt oświatowy – tłumaczył prezydent Janusz Kubicki podczas środowej konferencji prasowej.

Oczywiście, przymusu nie ma. Jeśli ktoś będzie chciał poprzeć tylko jeden lub dwa projekty, to zagłosuje tylko za tymi wybranymi przez siebie projektami.

Dokładny wykaz projektów zakwalifikowanych do głosowania trafi 11 stycznia na stronę internetową urzędu miasta. Jeśli ktoś lubi studiować wersje papierowe, ten sam wykaz będzie dostępny, również od 11 stycznia, w Biurze Analiz i Rozwoju oraz w Biurze Obsługi Interesanta.

- Generalnie, najwięcej propozycji dotyczy inwestycji drogowych, ale obok nich znajdziemy równie kosztowną propozycję tzw. nasadzeń w całym mieście nowych drzew, za ok. jeden milion złotych. Innym przykładem dużej inwestycji jest propozycja wybudowania boiska piłkarskiego wraz z parkingiem na tzw. Kaczym Dole. W przypadku tego ostatniego miejsca mamy aż trzy projekty różnych inwestycji. Bardzo mnie ciekawi, co wybiorą zielonogórzanie – wyliczał prezydent.

(pm)