Chynów dba o bezpieczeństwo

2 Sierpień 2019
Chynowianie po raz kolejny się skrzyknęli, by zmienić swoją dzielnicę na lepsze. Ich propozycja do Budżetu Obywatelskiego to „Zadbany i bezpieczny Chynów”.

Chynowianie chyba znaleźli sposób na skuteczne przekonywanie mieszkańców do swych pomysłów. Z BO zrealizowali już utwardzenie kilku ulic kostką na os. Kolorowym, wymianę oświetlenia, ścieżkę edukacyjną. Na Chynowie stanął plac rekreacyjny z siłownią, tzw. tyrolką i boiskiem do koszykówki. Na ul. Krępowskiej powstała ścieżka rowerowa. Rok temu wygrali realizację projektu „Bezpieczny Chynów”. Dzięki temu zainstalowano kamery monitoringu i wybudowano progi zwalniające. W tym roku chcemy ten projekt rozszerzyć nie tylko o bezpieczny, ale i zadbany Chynów – zapowiada radny Zbigniew Binek (klub Zielona Razem). – Przy ul. Truskawkowej, między jezdnią i chodnikiem wydzielimy miejsce na plac rekreacyjny z ławeczkami. Zainwestujemy też w dodatkowe kamery i progi zwalniające.

Zadanie opiewające na 1 mln zł zostało pozytywnie zweryfikowane przez komisję powołaną przez magistrat. W związku z tą dobrą wiadomością, radny Binek spotkał się z członkami nowo powstającego stowarzyszenia „Kolorowy Chynów” na czele z prezes Barbarą Wybranowską i wnioskodawcą zadania Piotrem Turzańskim, prezesem stowarzyszenia Chynowianka.

- Spotkanie odbyło się w świetnej atmosferze w wielopokoleniowym składzie na stadionie na Chynowie. To nie była wyłącznie zabawa integracyjna. Ustaliliśmy strategię na sierpniowe głosowanie – mówi Z. Binek. Obecni postanowili, że poza nowoczesnym formami komunikacji, jak np. media społecznościowe, skoncentrują się na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami Chynowa i „pocztą pantoflową” postarają się dotrzeć do jak najszerszego grona. Do każdej skrzynki w dzielnicy trafi informacja na temat idei Budżetu Obywatelskiego z opisem chynowskiego zadania i głosowania. Osoby rozwożące korespondencję odpowiedzą na każde pytanie, będą miały karty do głosowania.

(rk)

Jeśli zgłosiłeś projekt do realizacji w formule Budżetu Obywatelskiego 2020 i chcesz go wypromować w radiu Index, na fanpage’u portalu www.wzg24.pl oraz na innych kanałach informacyjnych, wyślij informacje o swoim projekcie (min. 1.000 znaków), zdjęcia, wizualizacje oraz dane kontaktowe na adres: bo@um.zielona-gora.pl. Projekty będą promowane do dnia rozpoczęcia głosowania. Przy dużej ilości zgłoszeń decyduje kolejność. Przypominamy, że głosowanie zaplanowano od 12 sierpnia.