Budżet obywatelski w 2014 r.

21 Listopad 2014
Tym razem na inwestycje przeznaczono 6 mln zł. Każdy mógł głosować na jedna dużą inwestycję i pięć małych. Oddano ok. 80 tys, głosów.

Co wybraliśmy? Podajemy trzy przykłady.
|- Hooop, siup! – żadna siła nie zmusi Wojtka i Mikołaja, by zwolnili miejsce na huśtawce. Na szczęście, każdy czterolatek z grupy Tygrysków znajdzie na nowym placu miejsce do zabawy! Kolorowe, wymyślne sprzęty, całkiem niedawno zajęły miejsce starych, wysłużonych zabawek w przedszkolu nr 17 przy ul. Pieniężnego. Mieszkańcy dobrze głosowali - za 80 tys. zł można zapewnić maluchom tyyyle radości!

Tarcze, semafor, peron... Ekspozycja otwarta, związana z Muzeum Lokalnym Kolei Szprotawskiej, to prezent dla osób zakochanych w historii miasta! Z Mieczysławem Bonisławskim, z Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej, na czele. – Widoczny fragment peronu to pierwszy krok w realizacji naszych planów. Chcielibyśmy kiedyś przedłużyć torowisko, postawić tu zabytkową lokomotywę – mówi. Na ten pierwszy krok mieszkańcy przeznaczyli z budżetu 70 tys. zł.

 

 

Przez pierwsze dni nowego roku szkolnego, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlanych, osobiście sprawdzała czystość na boisku. - Zaufanie, zaufaniem, ale kontrola musi być – śmiała się podczas robienia tego żartobliwego zdjęcia Małgorzata Ragiel. Ale zupełnie serio – nowe boisko stało się oczkiem w głowie całej szkoły. I nic dziwnego! - Od 10 lat nasze marzenie o nowoczesnym boisku wciąż pozostawało w sferze pobożnych życzeń. Postanowiliśmy wziąć sprawy we własne ręce. Budżet obywatelski stworzył nam realną szansę na pozyskanie dużych pieniędzy – mówiła pani dyrektor. Za 1,2 mln zł powstały boiska: do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz teren pod festyny szkolne, zaplecze socjalne, całość ogrodzono i oświetlono.

(dsp, kg)