Budżet obywatelski w 2014 r.

21 Listopad 2014
Tym razem na inwestycje przeznaczono 6 mln zł. Każdy mógł głosować na jedna dużą inwestycję i pięć małych. Oddano ok. 80 tys, głosów.

Co wybraliśmy? Podajemy trzy przykłady.
|- Hooop, siup! – żadna siła nie zmusi Wojtka i Mikołaja, by zwolnili miejsce na huśtawce. Na szczęście, każdy czterolatek z grupy Tygrysków znajdzie na nowym placu miejsce do zabawy! Kolorowe, wymyślne sprzęty, całkiem niedawno zajęły miejsce starych, wysłużonych zabawek w przedszkolu nr 17 przy ul. Pieniężnego. Mieszkańcy dobrze głosowali - za 80 tys. zł można zapewnić maluchom tyyyle radości!

Tarcze, semafor, peron... Ekspozycja otwarta, związana z Muzeum Lokalnym Kolei Szprotawskiej, to prezent dla osób zakochanych w historii miasta! Z Mieczysławem Bonisławskim, z Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej, na czele. – Widoczny fragment peronu to pierwszy krok w realizacji naszych planów. Chcielibyśmy kiedyś przedłużyć torowisko, postawić tu zabytkową lokomotywę – mówi. Na ten pierwszy krok mieszkańcy przeznaczyli z budżetu 70 tys. zł.

 

 

Przez pierwsze dni nowego roku szkolnego, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlanych, osobiście sprawdzała czystość na boisku. - Zaufanie, zaufaniem, ale kontrola musi być – śmiała się podczas robienia tego żartobliwego zdjęcia Małgorzata Ragiel. Ale zupełnie serio – nowe boisko stało się oczkiem w głowie całej szkoły. I nic dziwnego! - Od 10 lat nasze marzenie o nowoczesnym boisku wciąż pozostawało w sferze pobożnych życzeń. Postanowiliśmy wziąć sprawy we własne ręce. Budżet obywatelski stworzył nam realną szansę na pozyskanie dużych pieniędzy – mówiła pani dyrektor. Za 1,2 mln zł powstały boiska: do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz teren pod festyny szkolne, zaplecze socjalne, całość ogrodzono i oświetlono.

(dsp, kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki