Budżet obywatelski do realizacji

8 luty 2018
We wtorek w sali sesyjnej spotkali się wszyscy zwycięzcy tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zwycięzcy, czyli osoby, których projekty zyskały aprobatę zielonogórzan w głosowaniu i będą realizowane.

To nowy obyczaj: w jedno miejsce i w jednym terminie zaproszono wszystkich zainteresowanych.

- Chcieliśmy państwu pogratulować pomysłów i umiejętności przekonywania innych zielonogórzan do głosowania. Równocześnie podziękować za zaangażowanie w sprawy miasta. To dla nas bardzo ważne – mówił wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. Na początku było uroczyście, bo K. Kaliszuk wręczył wszystkim pamiątkowe podziękowanie od prezydenta Janusza Kubickiego i prezent.

Później jednak przeszedł szybko do konkretów. – Wszystkie zadania są ujęte w budżecie miasta. Mam nadzieję, że uda się je zrobić w tym roku. Proszę jednak o cierpliwość, bo w tym roku realizujemy inwestycje warte 450 mln zł. Priorytetem są zadania, na które mamy dofinansowanie unijne, bo tam są ściśle określone terminy – mówił wiceprezydent.

Przedstawił również Piotra Dubickiego, z departamentu prezydenta, który odpowiada za realizację budżetu obywatelskiego i kontakty w tej sprawie z mieszkańcami.

- Jestem do państwa dyspozycji. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, można do mnie dzwonić. Będziemy uzgadniać wszystkie wspólne działania – zaapelował P. Dubicki, który już w tej chwili ma pełną listę zainteresowanych osób.

Podczas spotkania była już pierwsza szansa na rozmowę o szczegółach, bo do dyspozycji byli dyrektorzy: Krystyna Pierzga (planowanie przestrzenne) i Paweł Urbański (inwestycje).

(tc)