Wydarzenia w Zielonej Górze

10 Styczeń 2020

Bałałajka o Mikołaju

Biblioteka Pana Kleksa oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia zapraszają na przedstawienie muzyczno-rytmiczne „Mikołaj” w wykonaniu grupy teatralnej Bałałajka, pod opieką Patrycji Sowińskiej. Wstęp wolny. Przedstawienie odbędzie się dziś (piątek, 10 stycznia) o 17.00 w sali animacyjnej Biblioteki Pana Kleksa.

Koncert świąteczny

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę, 11 stycznia o 18.00 do Hydro(za)gadki. Wystąpią zespoły i soliści z ZOK-u oraz z miejskich placówek: SP 11, SP 18, PSP 7, Zespołu Edukacyjnego nr 1, ZE 5, ZE 6, Zespołu Szkół Ekologicznych. W programie wspólne kolędowanie, pastorałki i piosenki świąteczne. Wstęp wolny.

Przyroda Malezji

We wtorek, 14 stycznia, o 11.00, w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50, prof. dr hab. Grzegorz Gabryś z Instytutu Nauk Biologicznych wygłosi otwarty wykład popularno-naukowy pt. „Borneo nie może umrzeć! Przyroda Malezji okiem biologa.” Organizatorzy zapraszają miłośników przyrody. Wstęp wolny.

Poetyckie kolędowanie

W sobotę, 11 stycznia, o 16.00 filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprasza na spotkanie z poezją o tematyce świątecznej, w wykonaniu autorów ze Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów. Będzie też wspólne kolędowanie z zespołem Stokrotki z ZE nr 7. „Poetyckie kolędowanie” odbędzie się w sali kominkowej pałacu. Wstęp wolny.

(dsp)